Na jakich interesantów nastawiony jest tzw. marketing relacji?


Dobrze wiemy, że typowe formy reklamy nie dają zbyt wygodnych dla nabywców okazji do wypowiedzenia ich sugestii o reklamowanym w typowy sposób towarze. To prawda, że co poniektóre spółki zatrudniają tak zwanych telemarketerów lub zwracają się z prośbą o uzupełnienie krótkiej ankiety, lecz nie jest to za wygodne dla większości klientów.


Dlatego też specjaliści do spraw marketingu zaczęli stosować odmienną postać interakcji ze swymi prawdopodobnymi albo istniejącymi klientami.


Doszli mianowicie do wniosku, że w najwyższym stopniu wydajną formą sprzedawania różnorodnych towarów lub usług jest bezpośredni kontakt z danym odbiorcą. Tak właśnie działa tzw. marketing relacji, zatem innymi słowy marketing (hiperłącze do serwisu) powiązań. Najcenniejszym aspektem tej formy jest zawiązywanie oraz późniejsze utrzymywanie bliskiej więzi z danym klientem.

Nie czekaj - tylko zobacz pełen tekst (http://www.mpgold.pl/), z którego dowiesz się mnóstwa ciekawych danych dotyczących przedstawianego zagadnienia.

Wspomniany typ reklamy jest z założenia nastawiony na podtrzymywanie związków z obecnymi nabywcami. Dużo prościej jest przecież zapytać o opinię kogoś, kogo już poznaliśmy niż walczyć o kolejnego odbiorcę, który być może jest już przyzwyczajony do towarów wyprodukowanych przez konkurencję.


szkolenie
Author: David Brewer
Source: http://www.flickr.com


Można zatem wykorzystywać lojalność obecnego klienta i dbać o jego korzystną o danej korporacji opinię. W tym czasie będzie to dla promującej się firmy o wiele tańsze niż starania o kolejnego odbiorcę.
Zadowolony obecny klient będzie potencjalnie polecał należące do nas produkty albo usługi swym przyjaciołom. Ci natomiast będą potencjalnie powielać tego typu schemat. To natomiast może przynieść firmie znaczące zyski.

Tags: czas, części, marketing, firm, towary