Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas gry na giełdzie. Notowania giełdowe – aktualności z kraju oraz ze świata.


Na giełdzie występuje dużo różnego rodzaju graczy. Jedne są tam od kilkunastu lat i przez te lata wypracowały sobie solidną markę, w ten sposób zyskały miano tak zwanych „dojnych krów”. Inne natomiast pojawiły się na rynku i od samego początku są zmuszony walczyć o swój byt notując tak gorsze, jak i lepsze wyniki. Wspomniane „dojne krowy” są tym, o czym marzy każdy gracz.

W kontekście rodzimych firm ciężko jest mówić o prawdziwie „dojnej krowie”, jednak możemy znaleźć kilka spółek, które każdego roku zapewnią graczom przyzwoity zastrzyk gotówki. Takich graczy powinniśmy poszukiwać pośród giełdowych gigantów oraz w indeksach WIG20 i WIGDIV.

gotówka
Author: Stéfan
Source: flickr.com
Obecne trendy giełdy.

Jak informuje Bloomberg Commodity Index wartości surowców zmalały do najniższego poziomu od 2002 roku.

Masz chęć wzbogacić swoją wiedzę? Będzie nam miło, jeżeli dla osiągnięcia tego celu przejrzysz informacje z witryny (http://www.workservice.pl/praca/magazynier/bydgoszcz/), które dla Ciebie przygotowaliśmy w kolejnym linku.

Notowania giełdowe praktycznie wszystkich surowców mocno spadają do najniższych od lat poziomów, pośród tych, które jeszcze są dodatnie znajdziemy tylko nikiel (+ 2,2%) oraz ledwo ponad granica - kakao (+ 0,1%). Pośród surowców, które straciły najwięcej będą, m.in. cukier, pszenica, złoto i kukurydza.

Kliknij ten link! To bez dwóch zdań świetna witryna, jest tam dużo użytecznych materiałów! Zobaczysz, na pewno się nie zawiedziesz.

Sprawdzając rynki surowcowe można odnieść wrażenie, że cały świat znajduje się na granicy recesji, czy też nawet już ją przekroczył.Co ciekawe w związku z rosnącym wzrostem gospodarczym zdecydowana większość danych makroekologicznych nie daje nam szansy, aby zauważyć objawy załamania gospodarczego. Interesujące jest, że spadek cen nastąpił w czasie z rekordowo wysokimi notowaniom akcje idea bank - zobacz akcje Idea Bank. Po raz ostatni tak dużą różnicę między notowaniami surowców a S&P500 obserwowaliśmy w latach 1998-99. Mieliśmy wtedy czas bańki internetowej, ludzkość obawiała się przeniesienia całej gospodarki do Internetu, spowodowało to m.in. wyprzedaż złota przez banki za niecałe 300 USD za uncję.

Jak wyglądają trendy na naszej giełdzie?

stacja benzynowa
Author: Tobias Scheck
Source: http://www.flickr.com
W kraju także nie można się nudzić. Akcje Orlenu osiągnęły najwyższe wyniki w historii. Jeszcze rok temu, w wakacje 2014 roku, mogliśmy kupić je za 36,16 zł, obecnie ceny wzrosły do kwoty 76,75 zł. Za taką sytuację odpowiedzialna jest relatywnie niska cena ropy, dzięki temu Orlen podnosi marżę. Jak widzimy opłaca się obserwować firmy czerpiące swoje zyski z surowców, gdyż wiele firm zacznie tracić, kiedy inne będą generować rekordowe zyski.

Tags: rynek, banki, giełda, ropa, indeksy