Muffinki to najlepsza przekąska na na każdą imprezę. Przepisy na wyśmienite babeczki i sposoby ich ozdabiania


Jeśli organizujemy w niedługim czasie przyjecie z pewnością zastanawiamy się nad tym jakiego rodzaju przekąski przygotować dla naszych gości. Może być to skomplikowane, bowiem każdy ma inne upodobania, jednakże istnieje coś, co na pewno będzie smakowało każdemu. Są to wyśmienite, domowej roboty muffinki.


ozdobne muffinki
Author: www.ma-me.pl
Source: abcslubu.pl
Kilka lat temu zdobyły ogromną popularność, tak samo na przyjęciach dla dorosłych jak również dla dzieci. Dzięki temu, że możemy je przygotować na mnóstwo sposobów, są niezwykle uniwersalną przekąską na różnego typu imprezy. Możemy upiec muffinki wytrawne na przykład z serem lub pesto albo zdecydować się na słodsze wersje. Najkorzystniej jest przygotować kilka ich rodzajów, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na istotniejszym etapem w trakcie przygotowywania muffinek jest mieszanie poszczególnych składników. Należy wymieszać osobno składniki płynne i osobno składniki suche typu mąka bądź cukier. Dopiero w finalnym etapie możemy je połączyć tudzież wylać do foremek. Kiedy chodzi o foremki, idealne będą te, które można łatwo wyczyścić i nie będą powodowały przypalania się naszych pysznych babeczek.

Gdy zdecydowaliśmy się na przyrządzenie słodkich przekąsek, dobrze jest postawić na muffinki z owocami. Będzie to świetne rozwiązanie dla osób, które dbają o dietę oraz nie chcą spożywać przykładowo produktów, które zawierają czekoladę lub lukier. Doskonałym pomysłem będą przykładowo muffinki z bakaliami, musimy jednak odpowiednio wykonać ciasto, aby wszystkie bakalie nie znalazły się na dnie muffinki. Przepyszne będą także muffinki z bananami oraz czekoladą.

Jeśli bez satysfakcjonujących efektów poszukujesz równie ekscytującego serwisu, to zalecamy ten tekst - przekonasz się, on także jest bogaty w takiego typu treści.

Dodatkowo można ozdobić je w niebanalny sposób. Ozdobione muffinki na pewno spodobają się gościom. Możemy je dekorować kremem albo owocami, tworząc ciekawe kształty. Przepis na muffinki jest niezwykle łatwy i bardzo rzadko się zdarza, żeby komuś taki wypiek się nie udał. Dlatego własnie warto samodzielnie spróbować je upiec jak również zaskoczyć gości oryginalnym poczęstunkiem.


dzieci
Author: Tzuhsun Hsu
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego czy preferujemy muffinki w wersji wytrawnej czy może te, które są pełne słodkości, warto umieścić je w swoim imprezowym menu. Są niezwykle uniwersalne i nie ma nikogo, kto by ich nie uwielbiał- dodatkowo są niezwykle proste w wykonaniu - odsyłam tutaj.

Tags: Menu, babeczki, upodobania