Milupa pku - niesłychanie obszerna gama produktów stosowanych w żywieniu niemowląt z fenyloketonurią


Pojawia się raz na dziesięć tysięcy urodzeń. Jest dziedziczna. Zalicza się ją do grona schorzeń rzadkich. Niezmiernie szybko postępuje wywołując mnóstwo niebezpiecznych zmian w całym organizmie jednostki, przede wszystkim zaś w ośrodkowym układzie nerwowym.


Czym jest fenyloketonuria? To zaburzenie metabolizmu aminokwasów, a ściślej mówiąc fenyloalaniny.


kawa z ekspresu
Source: en.wikipedia.org


W efekcie steżenie tego związku we krwi drastycznie wzrasta, uszkadzając tkanki oraz narządy. Początkowo choroba nie daje o sobie znać. Dlatego też tak istotne jest wczesne rozpoznanie schorzenia, najlepiej w pierwszych dniach po urodzeniu-preparat milupa pku. Wówczas albowiem chorzy zyskują całkiem spore szanse na prowadzenie normalnego stylu życia. Kluczem do sukcesu jest niezaprzeczalnie wlaściwie zbilansowana dieta. Z „menu” chorych należy wyeliminować szereg rozlicznych artykułów dla przykładu nabiał, mięso, groch, orzechy cukierki, ryby - wymieniać można dość długo. Pojawia się pytanie: jak powstałe „braki” uzupełnić? Wspomnianą „zakazaną” żywność zastępuje się specjalistycznymi preparatami, które mają w swoim składzie wszelkie niezbędne aminokwasy, witaminy, sole mineralne.
Milupa pku sprawdz to bogata gama produktów powszechnie stosowana w żywieniu niemowląt a także małych dzieci dotkniętych problemem fenyloketonurii, rzecz jasna pod nadzorem właściwego specjalisty.

Tags: oczy, lekarz, życie