Metody na walkę z depresją jesienną


Na zewnątrz szaro-buro i ponuro... Zbliża się jesień. Chmury spowiły niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie. Wspominamy, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Złości nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli przeszkadzają cieszyć się życiem.

depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w ciemne i zimne poranki. A co jeżeli nie jest to zwykłe przemęczenie? Powinniśmy sprawdzić czy nie jest to depresja sezonowa, najczęściej spotykany problem zdrowia psychicznego naszych czasów.

Depresja jest istotnym problemem, który objawia się głównie zdecydowanym i trwałym obniżeniem samopoczucia. Innymi charakterystycznymi objawami są: lęk, drażliwość, przygnębienie. Przy podejrzeniu zaburzeń depresyjnych powinniśmy skorzystać z pomocy lekarza olsztyńskiego psychiatry, który na podstawie obserwacji oraz badania postaw i rozpoznanie, proponując najlepsze w danym przypadku skuteczne leczenie.
Biorąc pod uwagę, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest zbyt mała ilość światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, głównym sposobem leczenia tego zaburzenia jest fototerapia. Zauważono, że odpowiednia ilość sztucznego światła dobroczynnie wpływa na wydzielanie hormonów i przekaźników mózgowych.

psychiatra
Fototerapię można łączyć z lekami antydepresyjnymi. Mają one zwalczać depresję i poprawiać nastrój. Lekarstwa dostać można na receptę, wyjątek stanowią produkty ziołowe, np.

Jeżeli opisywana kwestia jest dla Ciebie użyteczna, zobacz oprócz tego więcej szczegółów w tekście (https://sklep.labempire.com.pl/pipety-htl,2,11982) tu - te wiadomości także nie powinny pozostać niezauważone.

wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po konsultacji z lekarzem.
Korzystne dla samopoczucia chorych okazują się też zimowe wyjazdy do krajów południowych. Zalecane jest także unikanie trudnych sytuacji, a także jak największy odpoczynek w tym trudnym okresie. Dobrze jest także częściej w miarę możliwości nie rezygnować z kontaktów towarzyskich oraz polubić codzienne spacery.

Tags: leki, depresja, Diagnoza