Metody na walkę z depresją jesienną


Na zewnątrz szaro-buro i ponuro... Zbliża się jesień. Chmury spowiły niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie. Wspominamy, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Złości nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli przeszkadzają cieszyć się życiem.
depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w ciemne i zimne poranki. A co jeżeli nie jest to zwykłe przemęczenie? Powinniśmy sprawdzić czy nie jest to depresja sezonowa, najczęściej spotykany problem zdrowia psychicznego naszych czasów.

Depresja jest istotnym problemem, który objawia się głównie zdecydowanym i trwałym obniżeniem samopoczucia. Innymi charakterystycznymi objawami są: lęk, drażliwość, przygnębienie.

Jeżeli opisywany artykuł okazał się dla Ciebie wartościowy, nie wahaj się i zobacz szczegóły tutaj katowice psychoterapia - poznasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Przy podejrzeniu zaburzeń depresyjnych powinniśmy skorzystać z pomocy lekarza olsztyńskiego psychiatry, który na podstawie obserwacji oraz badania postaw i rozpoznanie, proponując najlepsze w danym przypadku skuteczne leczenie.Biorąc pod uwagę, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest zbyt mała ilość światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, głównym sposobem leczenia tego zaburzenia jest fototerapia. Zauważono, że odpowiednia ilość sztucznego światła dobroczynnie wpływa na wydzielanie hormonów i przekaźników mózgowych.psychiatra
Fototerapię można łączyć z lekami antydepresyjnymi. Mają one zwalczać depresję i poprawiać nastrój. Lekarstwa dostać można na receptę, wyjątek stanowią produkty ziołowe, np. wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po konsultacji z lekarzem.
Korzystne dla samopoczucia chorych okazują się też zimowe wyjazdy do krajów południowych. Zalecane jest także unikanie trudnych sytuacji, a także jak największy odpoczynek w tym trudnym okresie. Dobrze jest także częściej w miarę możliwości nie rezygnować z kontaktów towarzyskich oraz polubić codzienne spacery.

Tags: leki, depresja, Diagnoza