Masz kłopot ze wzrokiem? Przeszkadza ci to w życiu. Sprawdź co można zrobić


Twoje oczy bolą, są zaczerwienione? Masz odczucie piasku pod powiekami? Wielu z nas miała dość zbliżone objawy, ponieważ długa praca przy komputerze, klimatyzowane pomieszczenia, a nawet zbytnio częste oglądanie telewizji powoduje to, iż czujemy nadmierną suchość oraz podrażnienie gałki ocznej. Co możemy z tym zrobić?

Oczy
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Może to dziwne, ale łzy odgrywają bardzo ważną rolę w oku, a więc w samym mechanizmie widzenia. Film łzowy równa małe nierówności na powierzchni rogówki, dzięki czemu jest ona przezroczysta i zostawia swoje właściwości optyczne. Dodatkowo łzy wypłukują małe ciała obce oraz mają działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. To dlatego może powstać wyraźny obraz na siatkówce, a my widzimy z odpowiednią ostrością.Co więcej łzy odpowiadają za wyczyszczenie powierzchni oka z zanieczyszczeń, a tjednocześnie za odżywianie wierzchnich powłok rogówki, dzięki czemu zmniejsza się tarcie powiek na powierzchni oka w czasie mrugania, a my nie czujemy przez to dyskomfortu. Powodem suchości może być nie jedynie za skromna ilość łez, lecz też ich niezbyt dobry skład. Bardzo źle na oczy - ciekawe -> https://www.okulus.pl/ - wpływa dym (również papierosowy), kurz, ale też wiatr oraz słońce, a także ogrzewanie i zbytnio suche powietrze w pomieszczeniach, dlatego ważne jest, ażeby zagwarantować im odpowiedni poziom nawilżenia oraz zapewnić samooczyszczanie. Warto o tym poczytać i poznać opinie innych osób - klik!.
Najlepsze na te kłopoty są krople, no ale jakie krople do oczu wybrać? Wybór takich kropli najlepiej skonsultować z lekarzem okulistą, gdyż obecnie na rynku występuje bardzo znaczna gama środków nawilżających, jakie różnią się pomiędzy sobą składem, zawartością konserwantów, a także długością przydatności do użytku po otwarciu.

Takie krople do oczu są połączeniem wody i tak zwanych polimerów, które posiadają zdolność do zatrzymywania wody na powierzchni oka i to od nich właśnie zależy jakość kropli. Dosyć znanym składnikiem nawilżającym jest kwas hialuronowy, jaki oprócz tego, iż zapewnia konkretny poziom nawilżenia powierzchni oka jest całkowicie naturalnym składnikiem jego struktur. Często w celu nawilżenia oczu stosujemy roztwór soli fizjologicznej w ampułkach, jednakże nie jest to środek gwarantujący długotrwały rezultat nawilżenia, nie sprawdzi się na dłuższą metę.

Tags: woda, ostrość, kurz, łzy, konserwanty