Mamy diagnozę dermatologa – to ATZ. Jak zacząć leczenie?


Atopowe zapalenie skóry, o którym ostatnio bardzo wiele się czyta, to choroba dotykająca niemal tylko dzieci. Zapadają na nią nowo narodzone maluszki lub przedszkolaki w okolicy 6 roku życia. W opinii lekarzy nie można jej całkiem wyleczyć, lecz można kupić bardzo wiele leków łagodzących jej objawy. U części osób ustępuje wraz z wiekiem. Jeśli nie przejdzie całkowicie, to często jej objawy są po prostu mniej dokuczliwe i nie uprzykrzają życia aż tak bardzo.
Wystarczy bardzo się pilnować, aby nie drażnić delikatnej skóry, profilaktycznie aplikować preparaty lecznicze czy preparaty ochronne i zwiększyć higienę, aby na trochę zapomnieć o tym, że się ją ma. Ale wiemy, że dzieciom o silnych zmianach skórnych trudno powstrzymać odruch drapania. Jak im wtedy pomóc?

Kiedy dermatolog dermatolog oborniki śląskie zdiagnozuje u naszego malucha atopowe zapalenie skóry leczenie trzeba rozpocząć natychmiast. Przede wszystkim należy się skupić na zmniejszeniu obszaru skóry zajętego przez wysypkę i na złagodzeniu swędzenia. Bardzo istotne, żeby nie doprowadzić do przesuszenia skóry.

Jeśli Twym celem na dziś jest wytypowanie następnego tak nieszablonowego tekstu jak ten, to stanowczo zalecam tę ofertę (https://okulistyka-jedrzejczak.pl/wyposazenie/). Pomyśl o tym - ona przypadnie Ci do gustu.

Nawilżanie i natłuszczanie skóry atopika to podstawowa sprawa. Można stosować domowe metody, ale kosmetyki apteczne szybciej przyniosą ulgę. Można sięgnąć po leki bez recepty dostępne online, bo apteki internetowe mają często największy wybór produktów z różnych półek cenowych i od różnych producentów.
Zwykle można też zamówić próbki lub pojemniki o zmniejszonej pojemności, aby wypróbować kilka różnych produktów i wybrać optymalny dla skóry naszego maleństwa. Kolejną ważną rzeczą po nawilżaniu jest higiena. Kąpiele powinny być kilki minutowe (woda przecież też wysusza), a temperatura wody letnia. Specjaliści zalecają unikania przesuszających naskórek mydeł, żeli czy płynów do kąpieli. Podobnie z proszkami i płynami do płukania – usuńmy produkty mocno perfumowane, by zmniejszyć ich kontakt ze skórą dziecka. Ponieważ roztocza, kontakt z sierścią zwierząt i niektóre produkty spożywcze zaostrzają objawy choroby, postarajmy się o czysty dom i
skóra
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com
zupełną eliminację jedzenia zwiększającego problemy skórne. Oczywiście o obecności zwierząt w mieszkaniu nie może być mowy.

Jeśli atopowe zapalenie skóry ma postać łagodną i zmiany skórne obejmują jedynie niewielką część ciała i nie są udręką, codzienne nawilżanie oraz stosowanie delikatnych preparatów do higieny i pielęgnacji powinno wystarczyć o czym możesz przeczytać sprawdź stronę. Jednak jeżeli zmiany są silne i nasze atopowe zapalenie skóry leczenie dopiero rozpoczęło, ograniczmy możliwość mechanicznego podrażniania skóry przez zakładanie ubranek z miękkich materiałów. Jeżeli jest taka potrzeba, zakładajmy maluchom rękawiczki, by nie drapały silnie swędzących miejsc. Bądźmy cierpliwi – nawet mocne objawy po pewnym czasie stają się łagodniejsze i powoli ustępują.

Tags: skóra, higiena, kąpiel