Lokalny rynek pracy w Sochaczewie


Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Modą, wskazówkami udzielanymi przez rodziców, obserwując zapotrzebowania rynku pracy? Życie pokazuje, że nie ma gotowej recepty na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze niedawno cieszyły się powodzeniem (marketing i zarządzanie), dziś nie są już tak rozchwytywane. Jednym słowem: loteria.


Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, iż część osób skazana jest na oferty w innej niż do tej pory dziedzinie. Czy przebranżowienie może być sposobem na znalezienie nowej pracy? Jeśli w odpowiednim czasie zadeklarujemy chęć zmiany nie będzie nam straszna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów stojąca w kolejce do Urzędu Pracy. Przed całym przedsięwzięciem, powinniśmy na początku zrobić rozeznanie na rynku pracy w mieście, upewniając się które działalności mogą nam zagwarantować spokojną przyszłość.
Zobacz
Zastanowić się czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Pomoże nam w tym jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że niewątpliwie prościej będzie przekwalifikować się ludziom pracującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

Po przestudiowaniu tego wpisu, polecam konsolidacja finansowa pozostałe wiadomości na prezentowany temat, które będą równie wciągające.

oferty pracy
Author: gwaar
Source: http://www.flickr.com

A może idealnym pomysłem okaże się własna działalność gospodarcza? Szczególnie, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu.
Patrz


Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje pomoc finansową na rozpoczęcie działalności. Zakładając, że chociaż część tych osób będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku - istnieją szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla niepracujących. Czy nie lepiej jest być zadowolonym ze swej pracy mechanikiem lub wulkanizatorem, niż bezrobotnym absolwentem, który z braku określonych kwalifikacji jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako przedstawiciel handlowy czy magazynier?
Więcej na

Tags: kasjer, przedstawiciel handlowy, magazynier, operator wózka widłowego