Leki bez recepty które dobrze jest mieć w domowej apteczce


W domowej apteczce, prócz lekarstw wydawanych na receptę, które używasz Ty lub ktoś z Twoich najbliższych, powinny znaleźć się następujące leki: przeciwbólowe, na przeziębienie, udrażniające nos, obniżające gorączkę, wykrztuśne, przeciwalergiczne, nasenne, stosowane przy urazach, gastryczne, preparaty witaminowe i podstawowe minerały, i prócz tego termometr lekarski.

Jeśli ból jest silny lub mimo przyjmowania leków utrzymuje się za długo, koniecznie odwiedź medyka, to on zdecyduje o dalszym leczeniu. W pozostałych przypadkach winny starczyć specyfiki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Środków jest mnóstwo, jednak najczęściej zawierają jedną z trzech substancji zwalczających ból: ibuprofen, paracetamol, kwas acetylosalicylowy.Lek na katar
Author: http://pixabay.com
Source: http://pixabay.com
Przyjmując leki znieczulające pamiętaj, ażeby nie przekraczać zalecanych dawek dobowych. Jeśli jeden środek nie działa, nim zastosujesz następny, upewnij się, jaką zawiera substancję znieczulającą jak też porównaj go z środkiem, jaki okazał się nieskuteczny. Gdy składnik przeciwbólowy jest identyczny, prawdopodobnie tenże preparat także nie rozwiąże twego kłopotu, natomiast Ty możesz się narazić na ryzyko nadużycia preparatu przeciwbólowego. Pamiętaj również, iż występują preparaty znieczulające dla dzieciaczków, jakich dawki, formy jak też smak są wypracowane specjalnie z myślą o najmniejszych pacjentach.

W jaki sposób należycie składować apteczkę? Apteczkę - flegamina-truskawkowa (flegamina-truskawkowa) - a także mieszczące się w niej preparaty przechowuj tak, by: nie uległy popsuciu, nie zaszło przypadkowe spożycie (dla przykładu przez pociechy), nie można było pomylić lekarstw. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wydzielenie specjalnej szuflady, w której znalazłaby się apteczka. Szafa winna znajdować się stosownie wysoko, aby maluchy nie miały do niej dojścia. Dobrze też, żeby była zamykana na klucz.
W większości wypadków apteczki lokujemy w szufladach w toalecie bądź kuchni. Nie jest to najbardziej odpowiednie wyjście. Duża wilgotność (łazienka) i znaczna temperatura (toaleta jak też kuchnia), zdecydowanie nie sprzyjają gromadzeniu leków oraz środków opatrunkowych.

Pamiętaj też, żeby przed zastosowaniem preparatu z apteczki sprawdzić jego datę przydatności oraz zgodność opakowania z jego zawartością.

Tags: Apteczka, Pacjent, gorączka, łazience, substancje