leczenie z wdrożeniem własnej pompy insulinowej


Dzisiaj coraz większa liczba osób boryka się z problemem cukrzycy. Cukrzycy niestety nie da się wyleczyć, jednak przy właściwej diecie i odpowiednim leczeniu można efektywnie przeciwdziałać powikłaniom tego schorzenia.


Osoby z tym schorzeniem absolutnie muszą obserwować poziom cukru we krwi. Do uniwersalnych podejść leczenia cukrzycy należą wstrzyknięcia insuliny, lekarstwa doustne, dieta i aktywność fizyczna.


Szaszłyki mięsno warzywne z grilla dla diabetyków
Author: KOTÁNYI
Source: KOTÁNYI


Pompa insulinowa jest opcjonalną metodą podawania insuliny, wyręcza wstrzyknięcia strzykawką jednorazową, lub penem.

Jeśli ten artykuł pochłonął Cię zupełnie, to sprawdź również odmienny news, który na pewno zawiera podobnie pasjonujące dane.

Zestawy infuzyjne (wiele produktów) komponują się z drenu i kaniuli, jaka jest umocowana za pomocą specjalnego plastra. Kaniula może być skonstruowana ze stali, lub przychodnia życie nowy dwór mazowiecki miękkiego tworzywa sztucznego. Komplety różnią się formą, wielkością kaniuli, drenu, wymiarem plastra mocującego, punktem rozdzielenia, a także kątem instalowania. Każdy chory stosujący terapię z wdrożeniem własnej pompy insulinowej winien mieć indywidualnie dostosowany rodzaj wkłucia przez lekarza, bądź pielęgniarkę. Trzeba pamiętać o zasadach aseptyki w trakcie instalacji zestawu, gdyż jest to narzędzie jednokrotnego użytku.


W kraju refundacja zestawów infuzyjnych dla ludzi do 26 roku życia i pań w ciąży jest całkowita, natomiast osoby po 26 roku życia powinny skorzystać z częściowego dofinansowania, czytaj więcej. Im wyższe dzienne zapotrzebowanie na insulinę, tym krótszy okres użytkowania zestawu infuzyjnego.
Za bardzo długa eksploatacja zestawu jest jedną z zasadniczych przyczyn pogorszenia wyrównania metabolicznego.


Powinno się mieć na uwadze, że stosowanie innego niż polecany przez producenta pompy insulinowej osprzętu i dodatków może stworzyć niebezpieczeństwo dla zdrowia.

Tags: lekarza, doktor, zdrowia