Które wybrać biuro rachunkowe?


Złożoność kwestii podatkowych sprawia, iż dużo przedsiębiorców zleca poprowadzenie rachunkowości trudniącym się tym przedsiębiorstwom. Co wziąć pod uwagę wybierając takie biuro?
kwota
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com


Tradycyjnie pojmowana rachunkowość, jest to prowadzenie ewidencji dla celów fiskalnych, np. podatkowej księgi przychodów oraz rozchodów i archiwizacja potrzebnej dokumentacji. Tego typu dokumentacja powinna składowana być do chwili przedawnienia się zobowiązań w stosunku do fiskusa (to znaczy przez następne 5 lat podatkowych). Jednak w praktyce, usługi biur (zobacz facebook logowanie pl) rachunkowych nierzadko wykraczają poza obszar w sposób tradycyjny pojmowanej rachunkowości. Nacisk rynkowej konkurencji powoduje, że w propozycji takich firm coraz to nagminniej pojawiają się także takie pozycje: szeroki obszar doradztwa (zakładanie przedsiębiorstwa, optymalizacja wydatków, wybór rodzaju opodatkowania). Jeżeli idzie o Olsztyn biuro rachunkowe ma ono w swojej ofercie także reprezentowanie zleceniodawcy w postępowaniach fiskalnych, poprawianie błędów, jakie zostały popełnione przez inne biura lub samodzielnie rozliczającego się klienta, itd.


olsztyn biuro rachunkowe
Author: The Forests Dialogue
Source: http://www.flickr.com


Po wybraniu biura rachunkowego, warto podpisać umowę o świadczenie usług rachunkowych a także parafować stosowne upoważnienia, jakie upełnomocnią biuro dla przykładu do składania deklaracji w imieniu zleceniodawcy albo reprezentowania go przed różnego typu urzędami.
W większości wypadków na przedsiębiorcy ciąży przymus powiadomienia urzędów o tym kto odpowiada za jego księgowość oraz w którym miejscu archiwizowana jest wszelka dokumentacja. Te dane muszą się znaleźć w dokumencie CEIDG-1. Poniektóre biura rachunkowe dopełniają jednak tej czynności za przedsiębiorcę na podstawie stosownego upoważnienia.

Tags: biura, prezent, IT, dokumentacja