Które leki powinny mieć w swojej apteczce osoby w średnim lub podeszłym wieku?


Osoby starsze i w średnim wieku powinny mieć przy sobie takie leki, które mogą być przydatne w dolegliwościach występujących w ich wieku.
leki
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl
Z wiekiem wątroba poddawana jest wciąż większym obciążeniom. Identycznie układ pokarmowy, jaki nie jest już w tak dobrej kondycji jak kiedyś. Dlatego dolegliwości ze strony wątroby oraz całego układu trawiennego zdarzają się częściej niż wcześniej. Dobrze jest mieć przy sobie Verdin, jaki przeciwdziała uczuciu ciężkości po jedzeniu jak również wzdęciom. Występuje również w wersji pysznej ziołowej herbaty, którą warto wypijać po jedzeniu. Na zgagę spowodowaną tłustą dietą, pomogą środki zobojętniające kwasy żołądkowe. Występują w formie tabletek lub też w formie przyjemnego, miętowego mleczka. W pewnym wieku, wiele ludzi narzeka na żylaki jak również ciężkość oraz zmęczenie(polecamy psycholog dziecięcy śląsk ) w nogach. Dlatego dobrze jest stosować środek Detralex. Potrafi on wzmocnić naczynia krwionośne. Na ciężkie nogi(zobacz Leczenie żylaków) pomaga maść chłodząca, która niweluje obrzęki i przynosi ulgę - czytajo detralex.
Jeżeli mowa o maściach, to często przydaje się Baneocin, który jest dobry w leczeniu miejscowym różnych zakażeń skóry. Na pewno często zdarzają nam się różne ranki, jakie w wyniku zabrudzeń mogą wywoływać stan zapalny. W takim wypadku, taki krem będzie pomocny, ponieważ działa antybakteryjnie. W każdym wieku może dopaść nas przeziębienie. Dlatego warto mieć coś na grypę pod ręką. Na kaszel odpowiedni okaże się Pulneo syrop, który złagodzi ten objaw przeziębienie. Często też kaszel zostaje z nami na długo nawet gdy już zdaje nam się, że wszystkie inne objawy już mamy za sobą. Dlatego z pewnością przyda nam się syrop na ten uciążliwy kaszel - więcej wskazówek na


Istnieją takie leki, które przydają się niezależnie od wieku. Są to przykładowo środki przeciwbólowe, które stosujemy na wypadek bólu głowy. To nieodłączny specyfik, jaki wiele osób ma często przy sobie. W wieku podeszłym coraz częściej zdarza nam się cierpieć na bólu mięśniowe. Nawet niewielki wysiłek wywołuje takie dolegliwości. Dlatego dobrze jest mieć maść rozgrzewającą, która łagodzi różne dolegliwości związane z takim bólem. Z pewnością jest jeszcze sporo innych specyfików, które każda z osób w średnim lub podeszłym wieku posiada zawsze ze sobą. Są to leki, które musimy używać co dzień w związku z przewlekłymi dolegliwościami. Często zdarza się nadciśnienie czy cukrzyca. Dlatego zestaw, który mamy w apteczce może się bardzo różnić.

Tags: grypa, cukrzyca, leki, Wzdęcia