Kaszki dla bobasów, różne typy


Z dodatkiem soku brzoskwiniowego, o smaku banana czy waniliowa? Mleczna, na bazie ryżu czy może wielozbożowa? Kaszek dla dzieci jest tak dużo, że trudno jest wybrać konkretną. Którą kupić?
Kaszki dla niemowląt
Author: Matt Preston
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszą sprawą jest wiek niemowlęcia. Firmy żywieniowe umieszczają na paczce istotne dane, mówiące, od którego miesiąca można dostarczać maluchowi dany produkt. Jednak nie zawsze trzeba tej informacji ślepo ufać. Z rozszerzaniem diety nie trzeba się spieszyć. Jeżeli pediatra nie wyda polecenia innego postępowania, kaszkę najrozsądniej jest wprowadzić do menu od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dozwoloną od czwartego miesiąca.

Początkowo wprowadźmy kaszki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane a także ryżowe, wykluczając przez to możliwość nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt możemy przygotować na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej (dowiedz się wiecej o rozszerzaniu diety).

Kiedy nadejdzie chwila gdy maluchowi spodoba się smak jego nowego posiłku, możemy wprowadzić kaszki mleczno – ryżowe, które przygotowujemy na na bazie wody. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów i smaków. Im maluch jest starszy, tym bardziej oryginalne smaki możesz mu zaoferować. Mniej więcej od dziesiątego miesiąca możemy pokusić się o przechodzenie na kaszki pszenne i wielozbożowe, a także bogatą w witaminy owsiankę.
Niemowlę
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Wszystkie kaszki przyrządzamy bacznie czytając instrukcję na opakowaniu.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeśli tak, to aby uzyskać zbliżone dane na podnoszony temat, spójrz na informacje (https://www.zdrowazupa.pl/kuracje-oczyszczajaco-odchudzajace), one niewątpliwie też przyciągną Twój wzrok.

Rozpuszczamy ją w płynie o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy od razu po przygotowaniu. Decydujemy się na tę konsystencję, która najbardziej odpowiada naszemu dziecku. Możemy przygotować gęstą papkę lub kaszkę bardziej rzadką, która będzie łatwiejsza do przełknięcia. Bez względu na gęstość kaszkę lepiej podawać łyżeczką, a nie przez specjalny smoczek i z butelki. Ma to znaczenie zdrowotne dla zgryzu i zębów .

Pamiętajmy, że każdy mały człowiek potrzebuje dostarczenia każdego dnia stosownej dawki składników odżywczych. Sporą ilość możemy dostarczyć mu właśnie w postaci kaszki. Ich receptura opracowana jest we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy doskonale znają potrzeby dziecięcych organizmów. Zaopatrując nasze pocieszy w odpowiednią porcję potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli pewność iż zapewniamy mu zdrowie lekarze specjaliści nowy dwór mazowiecki i radosny uśmiech.

Tags: dzieci, Diety, alergia pokarmowa, niemowlęta, kaszki