Kto może korzystać z usług doświadczonego fizjoterapeuty?


Specjalista fizjoterapii to nie medyk, a uzdrawia. Wspomaga w powrocie do zupełnego zdrowia po pokonanych kontuzjach, koryguje defekty postawy, na jakie długi czas pracowaliśmy nie dbając o siebie.


Coraz to nagminniej fizjoterapia to też prewencja wielu schorzeń, również tych dotyczących naszych kręgosłupów.
fizjoterapia
Author: Firma Jard sp z o.o.


Kiedy trzeba się zgłosić po wsparcie do profesjonalisty fizjoterapeuty? Z pewnością po urazach. Kontuzje są domeną sportsmenów, lecz mogą przytrafić się każdemu, również w codziennym życiu. Wszelkie potknięcia, złamanie kończyn, skręcenie stawów. Bez doktora ani rusz, ale to fizjoterapia będzie przepisem na rychły oraz całkowity powrót do zdrowia. Praca ze specjalistą fizjoterapeutą w takowych wypadkach opiera się na wykonywanych przez niego przeróżnych zabiegach. Mogą one objąć masaż, tensy oraz ciąg pozostałych technik terapeutycznych, które pozwolą prędzej powrócić do pełni zdrowia. Zasadniczy fragment terapii stanowi też dokładne zastosowanie się do zaordynowań profesjonalisty oraz regularne wykonywanie ćwiczeń. Mobilizacja chorego potrafi skrócić okres konieczny na całkowity powrót do zdrowia o 40%.


choroby neurologiczne i wiele innych są to sytuacje, w jakich systematyczna praca ze specjalistą powiązana z zawziętością chorego może sprawić cuda. Zwłaszcza choroby neurologiczne, jak na przykład wylewy będą wymagać rychłego rozpoczęcia terapii, co pozwala na zupełne odzyskanie sprawności chorego. Coraz to większa grupa pacjentów, którzy regularnie odwiedzają fizjoterapeutę, to – na pierwszy rzut oka zabieg na opadające powieki – całkiem zdrowe osoby.
Niewolnicy komputerów, ludzie żyjący w ciągłym biegu, których ciała domagają się uwagi wysyłając sygnały bólowe. Sztywnienie kończyn, bóle karku - tutaj również pomóc może fizjoterapeuta.

Tags: choroby, bóle, specjalisty