Krótka charakterystyka adwokatów i radców prawnych, jakie są różnice między tymi zawodami.


Dla wielu ludzi profesje radcy prawnego i adwokata są nagminnie mylone. Obecnie rzeczywiście sami prawnicy uważają tego typu podział za trochę sztuczny, lecz na razie bez przerwy on obowiązuje i nie zanosi się w najbliższym czasie na duże zmiany. Przez całą swoją naukę zarówno radcy jak i adwokaci zdobywają dokładnie taką samą wiedzę.


polecany prawnik
Author: mikytex
Source: http://www.flickr.com
Dopiero po zakończeniu studiów ich drogi idą w dwie strony, choć w praktyce i tak będą wykonywać praktycznie to samo. Różnice są przede wszystkim w kwestiach formalnych, bo obie te profesje mają nieco inne ograniczenia i uprawnienia, lecz jeżeli chodzi o merytoryczną stronę, to są praktycznie takie same. Warto jednak wiedzieć, czym się tak naprawdę różni dobry adwokat adwokat sprawy rodzinne warszawa Rzeszów od swego kolegi, noszącego miano radcy prawnego. Czytaj więcej pod tym adresem: który adwokat z Rzeszowa uznawany jest za dobrego? W większości spraw będzie be znaczenia, do jakiej osoby się zwróci o pomoc, bo i jeden i drugi bez żadnego problemu pomoże. Jednak w niejednym przypadku okazać się może, że o poradę udać się będzie można tylko do przedstawiciela jednej profesji.

Do przeciętnych zadań radcy prawnego należeć będzie udzielanie porad i sporządzanie opinii, lecz również opracowywanie różnorodnych aktów prawnych. Przeciętna kancelaria radcy prawnego Rzeszów najczęściej takimi rzeczami zajmuje się najczęściej, a do jej klientów będą należeć zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy - warto skorzystać z tej kancelarii Radcy prawnego. Radca może występować przed urzędami i sądami, ale dużym ograniczeniem tego zawodu będzie możliwość obrony w sprawach karnych i karnoskarbowych.


Tu właśnie będzie pierwsza z różnic pomiędzy radcami i adwokatami, bo to właśnie tylko adwokaci (sprawdź adwokat polski w niemczech na www.pfnuer.de) mogą bronić w takich sprawach, radcy co prawda mogą w nich uczestniczyć, ale jedynie jako pełnomocnicy. Następną różnicą będą sprawy samego wykonywania zawodu. Adwokat będzie musiał albo sam prowadzić swoją kancelarię, albo być jednym z jej wspólników, za to nie może pozostawać w stosunku pracy. Takich ograniczeń nie mają z kolei radcy, tak więc jeżeli jakaś firma zechce mieć prawnika na etacie, to musi rozglądnąć się za taką osobą.

Tags: nauka, kancelaria, akta