Kosmetyki naturalne dla kogo?


Media trąbią ciągle o wielkim powrocie do przyrody i reklamują wszystko , co pochodzi od Matki Ziemi. Z tego powodu popularne robią się kosmetyki z naturalnymi składnikami, a także domowe przyrządzanie mieszanin do pielęgnacji skóry czy włosów.


kosmetyki naturalne kraków
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com


Czy jednak każdy powinien używać naturalnych kosmetyków?


Miejmy na uwadze, iż nie wszystko, co pochodzi z natury jest zdrowe. Niektóre substraty działają w niedużych stosunkach leczniczo, w większych jednakże zachowują się jak trucizna.

Kliknij tu - więcej zobaczysz w serwisie, który odnajdziesz w tamtym serwisie. To są inne tego rodzaju porady, zatem bez wątpienia je też uznasz za przydatne.

Dlatego roztropnie z naturalnymi kosmetykami powinny obchodzić się osoby z tendencjami do alergii, bo kontakt z mocno działającym środkiem może wywołać opuchliznę czy podrażnienie. Najlepiej wykonać test alergiczny na niewielkim, niezauważalnym fragmencie skóry. Ludzie z tendencją do alergii nie powinni zaopatrywać się także w półprodukty do samodzielnego komponowania kosmetyków naturalnych – są to silnie działające substancje, które nawet na zdrowej skórze mogą wywołać podrażnienie. W podobnych przypadkach rekomenduje się stosowanie produktów do cery wrażliwej - skocz na herba-medica.com.pl.
Sporty wodne
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com


ćwiczenia akrobatów
Author: restoncommunitycenter
Source: http://www.flickr.com


Ongiś panie nie stosowały pomadek, aby wygładzić usta – nakładały miód, jeżeli pragnęły posiadać ładne włosy, myły je w deszczowej wodzie lub w piwie.


Onegdaj świeże zioła można było odnaleźć na łące, a te jednostki, jakie się na nich znały a także znały, kiedy i jak je zbierać, mogły przygotowywać z nich kosmetyki naturalne, dzięki jakim włosy, ciało jak też paznokcie na długo zachowały młodość a także zdrowy wygląd.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www zawiera wyłącznie wartościowe fakty, które na pewno Ci się przydadzą. Sprawdź nas i dostrzeż, że warto jest na niego wejść.

W tej chwili wraca moda na kosmetyki naturalne Kraków, spytajmy zatem nasze rodzicielki a także babcie, w jaki sposób wcześniej dbały o własną krasę.

Tags: włosy, produkt, sposób