Kilometrówka to dobry sposób dla wielu właścicieli firm na oszczędzenie pieniędzy, jeśli używają w pracy własnego auta


Bardzo wielu przedsiębiorców nieustannie jest w rozjazdach. Wiąże się to oczywiście z wykonywaną pracą. Jeżeli mają oni samochód, który nie jest zapisany jako własność firmy, a należy na przykład do kogoś innego albo jest wynajmowany, to powinni oni stosować tzw. kilometrówkę.
leki
Source: pixabay.com
Wykorzystywanie prywatnego auta do celów służbowych wiąże się z ponoszeniem sporych kosztów. Dlatego też powstała tak zwana kilometrówka.

Miej na uwadze to, że istotna propozycja (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-kielce) musi być pokazana w właściwy sposób. Przejrzyj trochę kolejnych postów i zamów taki artykuł, który Ci odpowiada.

Zezwala ona biznesmenom zaliczyć przebyte kilometry do kosztów pozyskania przychodu. Aby to uczynić, osoba kierująca ma obowiązek szczegółowo dokumentować, ile kilometrów przebył samochód prywatny w związku z działalnością firmy. prawo wymaga bardzo dokładnych informacji: trzeba zapisać cel podróży, dane kontaktowe właściciela samochodu, numer tablic oraz naturalnie należy wyliczyć kwotę według obowiązujących stawek. W Necie odnajdziemy wyjątkowo wygodne kalkulatory, które spowodują, że kilometrówka będzie prosta do obliczenia. Przedsiębiorca, który planuje odliczyć te wydatki, musi robić obliczenia co miesiąc.


biuro
Author: Armstrong
Source: Armstrong


Jak widać, kilometrówka jest bardzo ważna dla mniejszych firm, niejednokrotnie prowadzonych przez jedną osobę, w których właściciel posiada tylko własny samochód. Taki system pozwala sporo zaoszczędzić oraz ułatwia takim firmom rozwój. Jeżeli w jakimś miesiącu kilometrówka będzie za duża i osiągniemy limit, to da się wydatki przenieść na kolejny miesiąc oraz wpisać je do nowego limitu. Warto mieć w pamięci, że jeśli właściciel firmy samodzielnie wyznaczy wysokość stawek za kilometr, to w wypadku rozliczania kilometrówki i tak obowiązują stawki ustanowione przez prawo. Jeżeli prywatny samochód do celów firmowych wykorzystuje zatrudniony, to naturalnie powinien on posiadać zgodę pracodawcy. Jednakże nie musi on dokumentować przebytej trasy, by została mu zwrócona kilometrówka za poniesione wydatki.


Warto zatem zadbać o dokładną dokumentację, jeżeli idzie o wykorzystywanie osobistych pojazdów niebędących majątkiem firmy do celów związanych z jej działalnością. Istnieje szansa, iż da się zaoszczędzić sporo pieniędzy, które mogą zostać zainwestowane w rozwój firmy.

Tags: prawo, pieniędzy, właściciel