Kilometrówka to dobry sposób dla wielu właścicieli firm na oszczędzenie pieniędzy, jeśli używają w pracy własnego auta


Bardzo wielu przedsiębiorców nieustannie jest w rozjazdach. Wiąże się to oczywiście z wykonywaną pracą. Jeżeli mają oni samochód, który nie jest zapisany jako własność firmy, a należy na przykład do kogoś innego albo jest wynajmowany, to powinni oni stosować tzw. kilometrówkę.


leki
Source: pixabay.com


Wykorzystywanie prywatnego auta do celów służbowych wiąże się z ponoszeniem sporych kosztów. Dlatego też powstała tak zwana kilometrówka.

Miej na uwadze to, że istotna propozycja (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-kielce) musi być pokazana w właściwy sposób. Przejrzyj trochę kolejnych postów i zamów taki artykuł, który Ci odpowiada.

Zezwala ona biznesmenom zaliczyć przebyte kilometry do kosztów pozyskania przychodu. Aby to uczynić, osoba kierująca ma obowiązek szczegółowo dokumentować, ile kilometrów przebył samochód prywatny w związku z działalnością firmy. prawo wymaga bardzo dokładnych informacji: trzeba zapisać cel podróży, dane kontaktowe właściciela samochodu, numer tablic oraz naturalnie należy wyliczyć kwotę według obowiązujących stawek. W Necie odnajdziemy wyjątkowo wygodne kalkulatory, które spowodują, że kilometrówka będzie prosta do obliczenia. Przedsiębiorca, który planuje odliczyć te wydatki, musi robić obliczenia co miesiąc.


biuro
Author: Armstrong
Source: Armstrong


Jak widać, kilometrówka jest bardzo ważna dla mniejszych firm, niejednokrotnie prowadzonych przez jedną osobę, w których właściciel posiada tylko własny samochód. Taki system pozwala sporo zaoszczędzić oraz ułatwia takim firmom rozwój. Jeżeli w jakimś miesiącu kilometrówka będzie za duża i osiągniemy limit, to da się wydatki przenieść na kolejny miesiąc oraz wpisać je do nowego limitu. Warto mieć w pamięci, że jeśli właściciel firmy samodzielnie wyznaczy wysokość stawek za kilometr, to w wypadku rozliczania kilometrówki i tak obowiązują stawki ustanowione przez prawo. Jeżeli prywatny samochód do celów firmowych wykorzystuje zatrudniony, to naturalnie powinien on posiadać zgodę pracodawcy.

Zobacz więcej w tym artykule (https://rankingkont.pl/) i zgłąb omawiane zagadnienie także z innej perspektywy - one bez dwóch zdań również Cię zainteresują!

Jednakże nie musi on dokumentować przebytej trasy, by została mu zwrócona kilometrówka za poniesione wydatki.
Warto zatem zadbać o dokładną dokumentację, jeżeli idzie o wykorzystywanie osobistych pojazdów niebędących majątkiem firmy do celów związanych z jej działalnością. Istnieje szansa, iż da się zaoszczędzić sporo pieniędzy, które mogą zostać zainwestowane w rozwój firmy.

Tags: prawo, pieniędzy, właściciel