Efektywny psycholog w Katowicach.


Pojęcie psychoterapia pochodzi od greckiego słowa „psyche”-czyli dusza i „therapein”- leczyć, oznacza więc leczenie duszy. Zaliczają się do niej różnorodne oddziaływania o charakterze psychologicznym, które zmierzają do polepszenia samopoczucia pacjenta. Spoiwem tych oddziaływań jest kontakt między pacjentem a psychologiem, który stanowikluczowy środek leczenia.


psychoterapia
Author: Sohel Parvez Haque
Source: http://www.flickr.com
Cele psychoterapii ukierunkowane są zazwyczaj na zmiany zachowań i postaw pacjenta, jak również na rozwój jego kompetencji emocjonalnych.

Każdy doświadcza w swoim życiu kłopotów, czasem takich, z którymi sam nie potrafi sobie poradzić. Nie w każdej sytuacji - najbliższe otoczenie, przyjaciele czy rodzina może pomóc. Właśnie wtedy pomóc może psycholog. Nierzadko osoby, które przychodzą po raz pierwszy do psychologa mówią, że nigdy nie wyobrażały sobie, że będą musiały tutaj przyjść... iż dotychczas zawsze same radziły sobie z kłopotami. Konieczność konsultacji z psychologiem odbierają jako rodzaj porażki. Tymczasem terapia psychologiczna wymaga od pacjenta dużej odwagi, wytrwałości jak i szczerości co do siebie samego i wewnętrznej motywacji. Na terapii psychologicznej w Katowicach - psycholog towarzyszy, wspiera, pomaga dostrzec nową perspektywę i bardziej konstruktywne sposoby radzenia sobie z trudnościami. Jeśli zdecydują się Państwo na pracę nad własnym rozwojem, psycholog będzie wspierać Państwa wysiłki. Psycholog chętnie podzieli się doświadczeniem i wesprze w rozwiązywaniu kłopotów czy rozwijaniu umiejętności osobistych. W odpowiedzi na rozmaite potrzeby pacjentów, oferuje się psychoterapię dla jednej osoby lub grupową, psychoterapię dla par i małżeństw, terapię dzieci i młodzieży, ale też warsztaty umiejętności społecznych i grupy wsparcia.


wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Kluczowym narzędziem pracy terapeutycznej jest rozmowa. Psycholog sprawdź tutaj pomoc psychologiczna dla młodzieży praxis nie ocenia ani nie poucza. Sugerowana częstotliwość spotkań terapeutycznych to 2-3 sesje w tygodniu. Terapia poprzedzona jest konsultacjami. Konsultacje psychologiczne, to 1 lub 2 spotkania mające charakter konsultacyjny. Każda konsultacja trwa 50 minut i służy temu, by jak najlepiej zrozumieć naturę problemu klienta i zaproponować mu najbardziej odpowiednią formę pomocy. Potem następuje terapia długoterminowa. W czasie stałych spotkań pacjent opowiada psychologowi to, co uzna za ważne, poruszające lub po prostu warte opowiedzenia, bez żadnych tematycznych ograniczeń. standardowa częstotliwość spotkań w przypadku terapii długoterminowej to 2 lub 3 razy w tygodniu. Psychoterapia trwa do momentu rozwiązania trudności pacjenta. Decyzję o zakończeniu psychoterapii podejmuje wspólnie terapeuta oraz pacjent.

Tags: Pacjent, terapeuta, problemy, Psycholog, pomoc, psychoterapia, kłopoty