Kiedy musimy zgłosić się na zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup?


Może się ona okazać konieczna, gdy zaczynamy odczuwać bóle pleców, które spowodowane są przez przyjmowanie wymuszonej, niewłaściwej pozycji albo bóle związane ze zmianą pozycji.


Rehabilitacja kręgosłupa musi być to decyzja przemyślana.
bieżnia
Author: Maryland Green Registry
Source: http://www.flickr.com


Powinna być wykonywana przez wyszkolone osoby. Powinna także odbywać się pod ścisłym lekarskim nadzorem. Jeśli ból pleców zjawił się niespodziewanie i jest niezwykle gwałtowny oraz nie ustaje po przeciwbólowych lekach, które do kupienia są bez recepty, to wtedy jest to oznaka, że musimy prędko udać się do neurologa albo doktora ortopedy. Ci lekarze zlecą odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Jeżeli odczuwamy, że ból pojawia się cyklicznie i nie jest zbyt intensywny, to w takiej sytuacji kwestia nie jest tak niezwykle pilna. Trzeba umówić się w takiej sytuacji na wizytę u lekarza, ale najpierw można by spróbować pomóc sobie samodzielnie. Można by do swojej codzienności wprowadzić więcej aktywności ruchowej i można by zmniejszyć masę ciała, jeżeli mamy jej za dużo.


farmaceuta
Author: Birthe Van Der Veken
Source: http://www.flickr.com


rehabilitacja
Author: Simple
Source: Simple


Jeżeli odczuwamy, że niezbędna jest nam rehabilitacja ból kręgosłupa rehabilitacja kraków a bólowe dolegliwości nie dają nam spokojnie funkcjonować, to trzeba powiedzieć o tym swojemu lekarzowi. Zleci on właściwe zabiegi rehabilitacyjne oraz skieruje do właściwego fachowca. Lekarze neurolodzy lub ortopedzi posiadają wiedzę na wątek dostępnych technik rehabilitacyjnych i wytłumaczą nam, jakiego rodzaju zabiegi będą dla nas w najwyższym stopniu właściwe. Doktor także może nas skierować na rentgenowskie badanie kręgosłupa. Na takim badaniu będzie bardzo prawidłowo widać kształt kręgosłupa i ewentualne jego skrzywienie. rehabilitant, musi być to osoba specjalizująca się w leczeniu określonej wady danej części ciała.
Tak jak doktorzy specjalizują się w leczeniu określonych części ciała, tak rehabilitanci, którzy wykonują dane zabiegi, definiują najczęściej swe preferencje zawodowe. Może być masażysta od terapii kończyn albo pojedynczych odcinków kręgosłupa.

Tags: ból, badanie, olej, Rehabilitacja, rehabilitant