Kiedy jest w stanie pomóc psycholog dziecięcy? Jak wygląda psychoterapia dzieci? Które zachowanie dziecka jest niepokojące?


Czasami zdarza się, iż nie tylko dorosłe osoby potrzebują pomocy psychologa w ciężkich chwilach. Wymagają jej również najmłodsi, jacy nie radzą sobie z bardzo traumatycznymi przeżyciami, lub po prostu z codziennymi problemami. W jakim momencie zgłosić się do tego typu specjalisty?


smutny chłopiec
Author: Centrum Komunikacji Gordona,
Source: Centrum Komunikacji Gordona,
Dość częstym problemem, kiedy przydatny jest profesjonalny psycholog - (psycholog pruszków) dziecięcy, są sytuacje kiedy dziecko nie mówi, albo mówi bardzo mało. Takie problemy mogą dotyczyć bardzo małych pociech w wieku dwóch lat, które nie zaczęły gaworzyć. Podobnie jak starszego dziecka, jakie mówi zaledwie pojedyncze wyrazy. Czasami pomoc logopedy pomaga, natomiast niestety zdarza się tak, iż za takimi problemami kryją się inne przyczyny. Problem bowiem może być psychologiczny. Psycholog dziecięcy oceni rozwój dziecka i pomoże odnaleźć przyczynę problemów - umów się na prywatne wizyty>.

Czasem powodem, dla jakiego idziemy do psychologa jest inne niż normalnie zachowanie pociechy. Stałe obgryzanie paznokci, to pewnie jedno z częściej niepokojących rzeczy. Jednak są także takie jak walenie głową w podłogę, jąkanie czy chociażby rwania włosów z głowy. Dzieci często mają trudności z poradzeniem sobie z napięciami. Nie potrafią sobie jeszcze dobrze radzić ze stresem. Czasami mimo wielkich chęci, rodzic nie dostrzega przyczyny takiego zachowania. Psycholog może z dobrym skutkiem w tego typu sytuacjach pomóc.

Czasami w momencie głębszych problemów albo traum potrzebna jest dziecięca psychoterapia. Jest ona inna od takiej, na którą chodzą dorośli. Dziecko właściwie nie zdaje sobie sprawy, że uczestniczy w terapii. Spotkanie wygląda raczej jak zabawa, z dużą ilością różnych aktywności.

Sprawdź ten link, ponieważ odnajdziesz tu interesujące informacje, które z pewnością Cię zaintrygują - to bardzo ważna witryna (http://hipokrates-olesnica.pl/dermatolog/).

Jest i rysowanie, i śpiewanie i granie scenek. Bardzo duża rolę w takiej psychoterapii odgrywają też sami rodzice. Psychoterapia przydaje się, kiedy dziecko ma lęki, ma fobie czy nerwice. Na tego typu zajęciach dzieciaki uczą się jak rozwiązywać swoje problemy oraz nabierają pewności siebie. Dobrze jest skorzystać z tego rodzaju pomocy, aby wesprzeć naszą pociechę w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.


psychologia
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Jest jeszcze sporo innych sytuacji, kiedy wsparcie psychologa lub dziecięcego psychoterapeuty jest ogromnie istotną rzeczą. Nie można bagatelizować tego, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Czasami, opiekunom trudno jest spojrzeć z boku oraz dostrzec źródło problemów. W takim wypadku pomóc może wspomniany wyżej specjalista - kliknij w link .

Tags: stres, problemy, problem, sposób