Każdy przyszły kierowca ubiegający się o prawo jazdy powinien przeprowadzić pewne badania


Dzięki poświadczeniu wystawionemu przez lekarza mamy zapewnienie, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by prowadzić wszelkie typy pojazdów. Jeżeli potrzebne ci badania kierowców w Krakowie, dobrze jest zorientować się w kilku rzeczach, aby być zaznajomionym z tym tematem.
kierowca samochodu
Author: Roberto Ciucci
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, powinniśmy rozeznać się w zakresie badań. Należą do nich w głównej mierze badania psychotechniczne, okulistyczne, neurologiczne, laryngologiczne oraz w laboratorium. Konkretny zestaw jest uzależniony od typu prawa jazdy, o jakie zabiega dana osoba. Rozpoczynając od kategorii A – tutaj zakres wykonywanych badań skupia się na konsultacji okulistycznej razem ze sprawdzeniem pola widzenia i zweryfikowaniem stężenia cukru we krwi. O następnych działaniach przesądza lekarz, jeżeli zauważy jakiekolwiek zalecenia - więcej tutaj.W kategorii B przeprowadza się identyczne badania. W pozostałych kategoriach wymagane są również badania przytoczone na wstępie. Poza tym mogą być one robione tylko przez specjalistów posiadających odpowiednie kompetencje do tego typu działań. W innym wypadku nie będą one miały wartości, jak również nie będzie można użyć wystawionego przez nich zaświadczenia. Istotne są także badania okresowe, by skontrolować, czy konkretny kierowca może wciąż prowadzić pojazd i nie stwarza zagrożenia na drodze.

W chwili zgłoszenia się do lekarza należy zabrać ze sobą należyte dokumenty, a zatem dowód osobisty albo inny dokument zawierający numer PESEL, z kolei w przypadku kierowców z prawem jazdy w wyższej kategorii, należy jeszcze pamiętać o aktualnych badaniach psychotechnicznych. Jeżeli go zapomnimy lub nie mamy niniejszego dokumentu, konieczne będzie zrobienie badania na miejscu. Poza tym osoba idąca do placówki medycznej musi być o pustym żołądku, w innym razie nie będzie możliwości wykonania należytych badań. To kwestia, o jakiej wiele osób nie pamięta, więc miejmy to na uwadze.

Na koniec dobrze jest podkreślić, iż bez względu na to, jakie badania przeprowadzamy – czy są to badania dla kierowców czy EMG – zawsze należy wybierać sprawdzone ośrodki, bowiem zdrowie powinno być najistotniejszą kwestią dla każdego człowieka.

Źródło: https://www.rehabilitacje.org/

Tags: dokumenty, lekarz, placówki, Ośrodki