Jeśli w naszym związku źle się sprawy mają, to musimy zapisać się na terapię dla par


W dzisiejszych czasach wszyscy żyją szybko i w sposób dosyć egoistyczny, wobec tego także nie mają sił do naprawiania relacji.


Nastały takie czasy, że prościej bywa skończyć związek oraz poszukiwać czegoś innego, aniżeli chcieć rozwiązywać problemy.


Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com


Ludzie są większymi egoistami, którzy stawiają swe potrzeby nad potrzeby innych. Z tego wynika coraz częstsza niechęć do ustępstw. Na to nakłada się szybkie życie, które sprawia, że małżonkowie rzadko się widują. I tak zwykle zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko skończy. Możemy dać sobie spokój i każdy pójdzie w swoją stronę lub możemy walczyć o naszą miłość. Powinniśmy podjąć wyzwanie oraz iść na terapię. Tam pod obiektywnym okiem specjalisty będziemy mogli powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednakże będziemy musieli wysłuchać też racji drugiej strony. Terapeuta zatroszczy się o to, by podczas sesji nie było krzyków czy agresji. Jako ktoś z zewnątrz będzie mógł mieć obiektywne spojrzenie na sprawę i jego komentarze z reguły będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długo i należy być tego świadomym.

Czy wiesz, gdzie również można odszukać podobne wiadomości? Jeśli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść zaprezentowanego tam artykułu.

Musimy dać sobie czas. Zgoda może rodzić się w bólach, ale warto będzie podjąć tę próbę, zwłaszcza jeżeli mamy dzieci i nie chcemy niszczyć rodziny. Pamiętajmy, aby na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.
Trzeba dać także możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.

Tags: czas, problem, sposób