Jeśli w chłodne miesiące nie zamierzasz gubić wyśmienitego humoru, zainwestuj w lampę antydepresyjną


Żyjemy w klimacie, który przez większą część roku nie zachwyca nas śliczną oraz ciepłą pogodą, co potrafi znacząco wpływać na nastrój. Gdy wraz z jesienią pojawiają się zimne oraz chmurne dni, ludzki organizm zaczyna się buntować. Wielokrotnie pojawia się zniechęcenie i niechęć do wychodzenia z mieszkania.
lampa antydepresyjna
Author: Albert Luo
Source: http://www.flickr.com
Warto walczyć z jesienną chandrąJesienna oraz zimowa depresja ma wielki wpływ na codzienne samopoczucie i zmniejszenie efektywności zawodowej. Człowiek staje się ospały i zmęczony, brak mu chęci do wykonywania jakichkolwiek czynności i bywa rozdrażniony. Dolegliwości te najczęściej znikają wraz z przyjściem ciepłych dni, polepszeniem warunków pogodowych oraz wydłużeniem się dnia. Warto jednakże zrobić co się da, aby pozbyć się chandry i cieszyć się każdym dniem, nie patrząc na porę roku oraz aurę.

przygnębienie
Author: Sjoerd Lammers street photography
Source: http://www.flickr.com
Jesienią oraz zimą brakuje nam światła

Dolegliwości jesiennej depresji związane bywają z niedoborem światła. Jesienią i zimą dni stają się krótsze i pochmurne, co powoduje, że mało kiedy ma się kontakt ze słoneczkiem. Wewnętrzne lampy wytwarzają z kolei światło o dużo niższym natężeniu. Mieszkańcy krajów skandynawskich, w których długie ciemne dni są normą, już lata temu odkryli tę zależność i od wielu lat z doskonałym skutkiem wykorzystują terapię światłem. Przy tego typu wspomaganiu potrzebna bywa lampa antydepresyjna (przykład: stylowa lampa antydepresyjna). Od pewnego czasu takie urządzenia można kupić również w krajowych punktach. Szczycą się one ładnym designem, dzięki czemu nie tylko dobroczynnie oddziałują na samopoczucie, ale także stanowią ciekawy akcent wnętrza.

Jak pracuje lampa antydepresyjna?

Lampy antydepresyjne z powodzeniem można stosować w warunkach domowych, ponieważ nie zakłócają one codziennego rytmu. Codzienna terapia powinna trwać od 30 do 60 minut, a człowiek, który jej się poddaje ma możliwość zajmować się dowolnymi przyjemnymi czynnościami, np. lekturą albo oglądaniem filmu. Istotne jest tylko, by pozostawać w odpowiedniej odległości od ustawionej lampy. Aparat emituje światło o dużo silniejszym natężeniu niż dzieje się w przypadku zwykłych lamp oświetleniowych.

Czy szukasz na danej witrynie www (http://www.nzozlomianki.pl/rodzaj/uslugi-platne/) czegoś wyjątkowo interesującego? Namawiamy w takim razie do następnego tekstu. Musisz tylko wejść w poniższy link.

W sytuacji światłoterapii ważna jest cykliczność sesji, dlatego dobrze jest nabyć takie urządzenie na własność oraz oddawać się miłym seansom w zaciszu własnego domu.

Tags: lampy, Objawy, człowiek