Jeśli chcesz zabezpieczyć sieć firmową


Każda firma dysponuje danymi, które powinna chronić. Dane zatrudnionych, klientów, umowy z klientami, dopasowane pod nich nich ceny, oferty przygotowywane do przetargów.


pracownik
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
Te wiadomości są zabezpieczone ze względu na interes przedsiębiorstwa. Zagrożenia w internecie mają wiele postaci, lecz wszystkie powodują bardzo duże straty. Złośliwe oprogramowania, nienależyte funkcjonowanie komputerów, kradzież głównego serwera - niebezpieczeństw czyha dużo. A że bezpieczeństwo firmowych danych to priorytet, firmy muszą inwestować w nowe, dające pewność rozwiązania. Oczywiście, nie ma rozwiązań idealnych, ryzyko istnieje zawsze. Więcej:

Można je jednak zredukować, wdrażając parę rozwiązań. Przede wszystkim powinniśmy każdego dnia przygotowywać backup plików. Dobrym rozwiązaniem okazała się możliwość przechowywania plików w tzw. chmurach, czyli na zewnętrznych serwerach, zamiast na dysku komputera. CRM w chmurze umożliwia dostęp do danych
mężczyzna
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
w zasadzie z każdego miejsca na ziemi, co znacznie ułatwia pracę. Dane (więcej informacji) znajdują się na zabezpieczonym serwerze, zaś szyfrowane połączenie gwarantuje poufność przesyłanych informacji. Aby ustrzec się przed wypłynięciem poufnych informacji do konkurencji tudzież ich utraty najrozsądniej jest zdać się na profesjonalistów, którzy monitorują system IT przez całą dobę. Firma IT to kompletna opieka informatyczna w skład której wchodzi doradztwo IT oraz usługi informatyczne. Autor:

Zatrudnienie specjalisty IT na pełnym etacie to nie najlepszy sposób na oszczędności. Stworzenie wewnętrznego miejsca pracy to spore koszty związane z pensją, ubezpieczeniami, administracją, itp., które znacznie obciążą budżet przedsiębiorstwa. Nawet największy specjalista nie poradzi sobie z mnogością problemów, jakie będą się pojawiać na jego drodze, nie będzie miał dostępu do serwerów przez całą dobę 7 dni w tygodniu w związku z czym nie zainterweniuje. Outsourcing IT w wykonaniu sztabu doświadczonych ludzi, którzy dbają o nieprzerwane funkcjonowanie systemu informatycznego daje gwarancję bezpieczeństwa na swojej głównej działalności.

Tags: firmy, usługi, rozwiązania