Jeżeli masz problemy z kolanami lub nie wiesz, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie odpowiednia, zdobądź wiedzę na temat


Jednym ze sposobów leczenia, stosowanym przez specjalistów jest terapia czynnikami wzrostu. Pożądanym efektem tego zabiegu jest stymulacja uszkodzonych tkanek do lepszej regeneracji. Z żyły pacjenta odciąga się ok. 40 ml krwi, aby otrzymać z niej osocze bogatopłytkowe – PRP (Platelt Rich Plasma). Tę substancję wstrzykuje się następnie do ciała pacjenta, w w obszarze uszkodzenia.
kolano
Author: Eric Schmuttenmaer
Source: http://www.flickr.com
Zawierające czynnik wzrostu płytki krwi przyspieszają wówczas regenerację tkanek, podobnie miękkich, jak i kostnych. Terapia czynnikami wzrostu ma wobec tego szerokie zastosowanie i jest bezpieczna, ponieważ polega na użyciu krwi pacjenta. Osocze uzyskane od honorowego dawcy wykorzystuje się bowiem tylko w bardziej skomplikowanych przypadkach.

W przypadku cięższych chorób i kontuzji stawowych wymagana jest operacja. Lekarze coraz częściej posługują w takich sytuacji artroskopią. Artroskopia kolana (link) jest mniej inwazyjna niż tradycyjny zabieg chirurgiczny. Skraca się wówczas pobyt pacjenta w ośrodku zdrowia i rezygnuje się z obszernego nacięcia, które wiązałoby się w później z brzydką blizną. Kolejną dobrą stroną tej metody jest krótszy czas rehabilitacji. Artroskopię odbywa się w znieczuleniu dolędźwiowym lub ogólnym. Wykonana w tej sposób operacja kolana polega bowiem na wykonaniu w okolicy stawu niedużych otworów, poprzez które
operacja
Author: Expert Infantry
Source: http://www.flickr.com
wprowadza się do wewnątrz specjalną kamerę i poprzez użycie właściwych narzędzi przeprowadza się operację.
Artroskopia kolana wykorzystywana jest m.in.

Jeżeli masz za zadanie zgłębić tego typu temat dokładniej i chcesz przestudiować zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w linku (https://rehab-terapia.pl/oferta/leczenie-alkoholizmu/) postu, który odnajdziesz w tym miejscu.

w leczeniu uszkodzeń łękotki, kości i chrząstek oraz wiązadeł krzyżowych. Wykorzystuje się ją także w terapii schorzeń przewlekłych, ale to nie wszystko. Artroskop jest używany bowiem nie tylko w celach leczniczych, ale także w procesach diagnostycznych. Artroskopia nie za każdym razem oznacza zatem to samo, co operacja kolana (). Zwłaszcza, że używa się jej w naprawie także pozostałych stawów, np. łokciowych, biodrowych, skokowych, barkowych i wielu innych. Warto skorzystać z informacji dostępnych na stronach internetowych prywatnych przychodni ortopedycznych lub skonsultować się z lekarzem, aby zdobyć na ten temat bardziej obszerną wiedzę.

Tags: terapia, ortopedia