Jako przedsiębiorca powinieneś poznać różnorakie możliwości działania, zaznajom się z podstawowymi pojęciami, żeby być przygotowanym na liczne sytuacje


Liczba różnorakich przepisów i ustaw, które obowiązują przedsiębiorców, może wprawić w dezorientację, jednak każdy właściciel zakładu powinien się w nich orientować i korzystać z nich w zależności od konieczności. Z racji, iż przepisy bardzo szybko się przemieniają, trzeba mieć rękę na pulsie oraz wciąż poszerzać swoją wiedzę.


przedsiębiorstwo
Source: http://www.flickr.com/
Czy wiesz jak wygląda zorganizowana część przedsiębiorstwa?

W wypadku wielu zakładów miewamy do czynienia ze zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa. Warto wiedzieć, jak to wygląda, bowiem transakcje z udziałem zorganizowanej części przedsiębiorstwa są odmiennie ujmowane pod względem podatku i mogłyby nieść dużo korzyści. Za zorganizowaną część przedsiębiorstwa można uznać wyodrębniony pod względem organizacyjnym oraz finansowym w przedsiębiorstwie zespół składników materialnych oraz niematerialnych, jakiemu powierza się dane zadania gospodarcze - wfirma.pl sp. z o.o.. By taki zespół mógł zostać uznany za ZCP powinien być zdolny do stania się odrębnym przedsiębiorstwem.

Pamiętaj o wymaganych deklaracjach vat, wybierz tę właściwą

Dzięki internetowi użytkownicy zyskują znaczną wygodę w dopełnianiu spraw urzędowych oraz firmowych, mogą albowiem składać deklaracje oraz inne istotne papiery drogą mailową. W witrynach sieciowych urzędów znaleźć można wiele pomocnych formularzy czy deklaracji, więc nie trzeba chodzić już po urzędach. Sporządzając deklarację w sieci, trzeba zwrócić uwagę, aby wykorzystać dobry formularz. Znaczna ilość przeróżnych dokumentów powoduje, że nietrudno o pomyłkę w tej kwestii. W sytuacji podatników, którzy chcą złożyć kwartalną deklarację od towarów i usług odpowiednim dokumentem będzie plik vat 7k - co to jest upl-1.


urząd
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Zamierzasz wysłać przez stronę internetową? Nie zapominaj o upoważnieniu do podpisywania deklaracji

W sytuacji, kiedy zamierza się wysyłać firmowe deklaracje drogą internetową, należy pomyśleć o złożeniu w urzędzie skarbowym druku upl-1. Wspomniane oświadczenie składa się w urzędzie jedynie raz i nie ma ono terminu ważności. Składa się je drogą pisemną na przedstawionym formularzu. To naprawdę istotne, by dopełnić tego obowiązku, ponieważ deklaracje podatkowe przez internet mają prawo wysyłać tylko osoby do tego upoważnione - wfirma.pl sp. z o.o..

Tags: Podatnik, właściciel, urząd