Jakimi korzyściami charakteryzują się licówki oraz jakie defekty można za ich pomocą zniwelować?


Jeżeli nie za bardzo równe jedynki, solidne przebarwienia albo przerwy między zębami powodują, że niezbyt chętnie się uśmiechamy, to licówki spowodują, że odzyskamy pewność siebie.


To cienkie płatki porcelanowe, które są przyklejane na przednią powierzchnię zębów oraz ukrywa się w ten sposób defekty estetyczne.
Przy użyciu licówek można rozjaśnić zęby i nadać im śliczny kształt i kolor. Można także wydłużyć je i poszerzyć a także zlikwidować szpary między zębami. Licówek używa się także do małej poprawki korekty ustawienia zębów dla przykładu w wypadku małego stłuczenia czy też skręcenia nade wszystko siekaczy dolnych. Cel ten się uzyska, gdy dobierzemy odpowiednią grubość licówek. Jednak te nakładki nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Licówki jest to doskonałe wyjście zarówno dla osób, które rozjaśnić chcą odcień zębów i utrzymać ich naturalną barwę oraz ukryć trwałe przebarwienia. Licówki zakłada się również w wypadku nieestetycznych bruzd lub niewielkich uszkodzeń zębów dla przykładu pęknięć, startych lub ukruszonych brzegów oraz rzucających się w oczy wypełnień przednich zębów. Kiedy jednak zęby są bardzo zniszczone, używane są korony ceramiczne. Założenie licówek wykluczają choroby przyzębia, próchnica i wady zgryzu. Licówek także nie stosuje się osób z parafunkcjami zgryzowymi takimi jak zgrzytanie uzębieniem, obgryzanie paznokci czy też zaciskanie zębów, gdyż wtedy łatwo o uszkodzenia albo o odklejenie się licówek.


prawnik - selfie
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Za pomocą licówek odmienić można wygląd pojedynczych zębów lub całych grup zębów. Zakłada się je zazwyczaj na przednie zęby od trójki do trójki albo od czwórki do czwórki.

Jeśli taka tematyka Cię absorbuje, bez zwłoki kliknij ten link. Omawiana w tamtym miejscu pełna notka niewątpliwie także Cię wciągnie.

Na inne zęby są stosowane korony lub formy pośrednie pomiędzy koronami a licówkami.
To wynika z tego, że licówki są bardziej delikatne oraz obejmują tylko zewnętrzną powierzchnię zębów, a nie powierzchnię żująca, z tego też powodu założenie licówek wiąże się z małą ingerencją w twarde tkanki zębów albo całkiem z brakiem tego typu ingerencji. W czasie szlifowania jest usuwana jedynie cienka warstwa szkliwa albo ta czynność nie jest wcale wykonywana jeśli licówka poszerzyć albo pogrubić ma ząb.

Tags: żel, pomoc, rozwiązanie, efekt