Jakiego rodzaju działania odnośnie wierzyciela podejmuje firma windykacyjna?


Żyjemy w czasach, kiedy w każdym miejscu czeka na nas jakaś okazja na wydanie pieniędzy. Z jednej strony to prawidłowo, że moglibyśmy nabywać przedmioty najwyższej klasy, z drugiej jednak istnieje pewna możliwość tego, że będziemy kupować za dużo oraz wpadniemy w tzw. pętlę długów.


W tym czasie prawdopodobnie odezwie się do nas pewna firma, której członkowie personelu będą starali się namówić nas na zapłacenie wierzytelności.


Taka firma windykacyjna mogłaby pozornie przynosić na myśl funkcjonowanie tego typu urzędnika jak egzekutor komorniczy, jednak ma od niego o wiele mniejsze uprawnienia. Pracownicy takiej spółki mogliby dla przykładu wysłać do nas prośbę o ugodowe zakończenie sprawy. Często za tego typu działanie tego typu firma nie pobiera nawet prowizji. Ponadto tacy pracownicy najczęściej próbują pomóc dłużnikom poprzez proponowanie rozłożenia zobowiązań na dogodne dla nas raty. Jeśli jednak wierzyciel nie będzie chciał albo nie będzie mógł spłacić swojego zobowiązania, to pracownicy firmy windykacyjnej są zobligowani do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Opiera się to na złożeniu pozwu i poprzez wejście komornika, do bardziej radykalnych działań.


procent
Author: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Source: http://www.flickr.com


Dla przykładu jeśli dług powstał z powodu zaległości w spłacaniu kredytu hipotecznego, to w rezultacie wierzyciel może nawet stracić swe lokum. Analogiczna sytuacja tyczy się niestety ruchomości, przykładowo samochodu czy też telewizora. Jednak to już ostateczność, wcześniej firma (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy) windykacyjna będzie próbowała rozwiązywać kłopot polubownie.
Jedną z możliwości jest dopisanie wierzyciela do różnych


baz, co ograniczy mu zaciągnięcie jakiegokolwiek kolejnego kredytu lub pożyczki. Dlatego też zdecydowanie korzystniej jest uważnie operować swoim majątkiem.

Tags: rzeczy, firmy, firma windykacyjna