Jakie wymagania są stawiane kandydatom do zatrudnienia jako kasjer walutowy?


Osoby, które w swej pracy chcą mieć kontakt równocześnie z ludźmi i pieniędzmi, nie muszą pracować w np. markecie spożywczym. Istnieje dużo zawodów, które oferują możliwość kontaktu z banknotami wywodzącymi się z innych państw.


Przykładowo kasjer walutowy to osoba, która zarabia w kantorze i zajmuje się finalizowaniem transakcji wymiany walut.


kadr - usługi
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


W granicach swoich zadań obsługuje też międzypaństwowe transfery pieniężne oraz obsługuje interesantów w możliwie miły sposób. Jest to praca dla ludzi otwartych, które poszukują pewnego zatrudnienia. Do pracy jako kasjer walutowy należy posiadać specjalistyczne uprawnienia, jednak w przypadku ich braku, poszukująca pracownika firma może opłacić takie szkolenie (rekomenduję cykl szkoleniowy: kursy internetowe autorstwa franklin covey) ze środków własnych. Odbycie dobrego kursu w szanowanej korporacji wiąże się z sumptem ok. 600 zł. Coraz częściej posiadamy dziś do obcowania z kantorami internetowymi, więc praca kasjera stoi pod znakiem zapytania. Na dzień dzisiejszy to zawód dosyć opłacalny. Kandydat na takiego pracownika powinien być osobą rozsądną i dyspozycyjną, gdyż działalność może odbywać się na zmiany. Kandydat powinien ponadto móc wykazać się dużą kulturą osobistą i znajomością obsługiwania komputera. Wymagane jest również przedstawienie zaświadczenia o niekaralności, a dodatkowym atutem będzie biegła znajomość języka obcego.
Z innej strony osoba zatrudniona jako kasjer walutowy mogłaby mieć nadzieję na stabilne i bezpieczne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Niezwykle ważne dla pracownika jest atrakcyjne wynagrodzenie (od około 2000 złotych netto) oraz system premiowy.


Nie bez znaczenia jest też okazja pracy w renomowanej firmie oraz zdobycie cennego doświadczenia. Pracownik (Poszukujesz pracy? Sprawdź oferty - pracownik produkcji zgierz work serwice) mógłby poza tym liczyć na prywatną opiekę medyczną czy też rozwój zawodowy.

Tags: praca, klient, firm, wynagrodzenie, finansowe