Jakie symptomy może mieć depresja zimowa i jakie będą najbardziej skuteczne metody jej terapii.


Coraz dłuższe noce, a co za tym idzie mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera podczas dnia sprawia, że u niejednej osoby pojawia się depresja zimowa. U części osób zacząć się ona może już w październiku i trwać parę miesięcy, aż do powiększenia się dnia i zwiększonej ilości słonecznych promieni. Objawy zimowej depresji są bardzo podobne do klasycznej odmiany tej choroby, choć ta szczęśliwie kończy się, jak tylko słońce zacznie świecić.


lampy antydepresyjne -
Source: www.ilumina.pl
Może ona dotknąć ona każdego, dorosłych oraz dzieci, z tym że zdecydowanie częściej jej objawy wykazują kobiety. Do najczęściej występujących symptomów można zaliczyć obniżoną aktywność, problemy z utrzymaniem koncentracji i ogólnie napięcie. U wielu osób występuje też ogromna senność i poczucie ciągłego zmęczenia, a także powiększony apetyt, a co za tym idzie, szybkie przybranie na wadze. Niestety nie odkryto jeszcze pochodzenia tych zaburzeń, lecz jest skuteczny i tani sposób, aby choć trochę je załagodzić.

Najskuteczniejszą metodą eliminacji dolegliwości związanych z brakiem słonecznego światła jest lampa antydepresyjna. Stosuje ją bardzo duża liczba chorych którzy cierpią na takie dolegliwości, przede wszystkim z tego powodu, że jest to kuracja tania i bardzo bezpieczna. Lampy używane do naświetlania nie emitują światła ultrafioletowego, przez co nie ma przy nich ryzyka oparzeń skóry, leczenie nimi zastosować więc mogą nawet karmiące mamy i kobiety w ciąży. Czytaj więcej w tym temacie: zobacz lampy antydepresyjne - depresjasezonowa.pl

Niepożądane dolegliwości, na przykład bóle głowy czy lekkie podrażnienie oczu nie występują często, i są proste do wyeliminowania poprzez zmianę parametrów lampy. Leczenie tego typu lampami wymaga jednak pewnej regularności i systematyczności, bo wtedy może przynieść odpowiednie rezultaty.

Jeśli zamierzasz sprawdzić prawdziwość informacji zawartych tej publikacji, to kliknij tu i zweryfikuj u źródła (http://www.titaniumdental.pl/endodoncja/) a uzyskasz całkowitą gwarancję w tej sprawie.

Jest zalecane, żeby naświetlanie rozpocząć już październiku, zanim zmieni się czas, bo właśnie ten moment jest uważany za początek problemów, i kontynuować je aż do skończenia zimy. Przez to jest duża szansa na to, że uda się przetrwać ten trudny dla wielu okres bez większych problemów z objawami depresji.

Tags: lampy, depresja