Jakie są często używane przez kobiety sposoby na usuwanie niechcianego owłosienia na różnych częściach ciała.


Jednym z najczęściej spotykanych zabiegów pielęgnacyjnych, które wykonują kobiety w celu zapewnienia sobie ładnego wyglądu, jest depilacja. Depilacja polega na usuwaniu różnymi sposobami i metodami owłosienia z rozmaitych części ciała, najczęściej są to nogi, ręce i twarz.


Depilacji używano od setek lat, choć panie w dawnych latach nie miały do dyspozycji aż tak dużych możliwości jak w chwili obecnej. A dzisiaj depilację można przeprowadzić na wiele różnych sposobów, różniących się skutecznością i trwałością. Tak naprawdę depilację można podzielić na czasową, po zrobieniu jakiej po jakimś czasie włosy zaczną rosnąć, i trwałą, na zawsze eliminującą wyrastanie włosów w depilowanym miejscu. To, jaką która pani wybierze zależy od jej wymagań a także możliwości finansowych, ponieważ niektóre techniki dość dużo kosztują.
laser
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com


W warunkach domowych usuwanie owłosienia Katowice jest najczęściej wykonywane za pomocą rozmaitych depilatorów, maszynek czy plastrów i wosków. Metody te są dość skuteczne, jednak niekiedy trzeba przy nich trochę pocierpieć - Estetic. Poza tym wymagają dużej systematyczności w stosowaniu, gdyż włosy szybko mogą po nich odrastać i po jakimś czasie wszystko będzie do powtórzenia.

Jeżeli uważasz, że ten artykuł jest godny uwagi, to bez wahania kliknij ten link i przeczytaj udostępniony tutaj (http://rehafit.org/oferta/rehabilitacja) materiał - on także Cię zaabsorbuje.

Dużo bardziej skuteczną, bo w sposób trwały eliminującą wyrastanie włosów, jest depilacja przy pomocy lasera.


W czasie zabiegu przy użyciu odpowiednio dobranych promieni usuwana jest cała cebulka włosowa, co eliminuje możliwość jego dalszego rośnięcia. Laserowa depilacja jest trwałym zabiegiem, a jednocześnie bardzo bezpiecznym, bo dobrze przeprowadzona nie daje żadnych skutków ubocznych.

Tags: kobieta, pomoc, temat