Jaką wodę powinny pić osoby uskarżające się na nadkwasotę?


Bez wody albo różnych napojów nie moglibyśmy przyswajać pokarmów. To znaczy, że komórki naszego ciała nie byłyby w prawidłowy sposób odżywione. Bardzo szybko zatrulibyśmy się także toksynami, ponieważ nerki nie oczyszczałyby naszego systemu, a mózg składający się w 80% z wody nie mógłby dobrze pracować.


Niezwykle niewielką wagę przywiązujemy do węglowodanów, które znajdują się w wodzie mineralnej.
Posiadają bardzo olbrzymie znaczenie dla naszego organizmu oraz dają niezwykle szybko odczuwalne efekty. Węglowodany aktualizują kwasy żołądkowe i korzystne są dla takich osób, które cierpią na nadkwasotę. Węglowodany przynoszą ulgę w tych dolegliwościach. Woda, która posiada wysoki poziom węglowodanów, dodatnio wpływa w początkowych stadiach cukrzycy. Węglowodany także przyczyniają się do obniżenia ilości glukozy w moczu oraz we krwi, a także redukują wydzielanie acetonu i korzystnie wpływają na działanie insuliny. Węglowodany także regulują pH krwi. Są osoby, które unikać muszą wód, które zawierają duże ilości węglowodanów. Takich wód muszą się wystrzegać osoby uskarżające się na nadkwasotę.


aminokwasy
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com


Pozostałymi składnikami, które są zawarte w wodzie to mikroskładniki przykładowo fluor, jod i żelazo. Nie ma już praktycznie wody o dużej ilości fluoru. Niezwykle znaczącą granicę, która określa pierwszą fazę oddziaływania fizjologicznego jodu, która wynosi 0,5 mg/l, przekracza w niewielkim stopniu tylko kilka mineralnych wód. Na obszarach, na jakich poziom jodu w wodzie jest bardzo mały, jest notowanych najwięcej schorzeń tarczycy. Cennym źródłem jodu mogą być wody mineralne, w jakich zawartość jodu wynosi od 0,5 do 10mg g/l. Niezwykle olbrzymie znaczenie dla naszego organizmu posiada obecny w wodzie mineralnej dwuwartościowy jon żelaza. Jest to najbardziej przyswajalna postać żelaza. Tego typu wody dodatnio wpływają przy niedokrwistości.
Przyspieszają poza tym przemianę materii.

Czasami publikowane w internecie wiadomości są niepewne, ale jeżeli interesuje Cię tego rodzaju problematyka, to kliknij oraz zdobądź więcej informacji także na podobnej witrynie.

Do wody, którą pijemy dokładać powinniśmy liście mięty czy plasterki owoców. Powinniśmy to robić nie jedynie, żeby polepszyć jej smak, lecz wzbogacamy wtedy wodę w witaminy oraz minerały.

Tags: dolegliwości, komórki, osoby