Jaka jest możliwość opiekowania się nad osobami nieuleczalnie chorymi, jaka będzie w tym rola hospicjum.


Mimo ogromnego rozwoju medycyny w ostatnich latach nadal wiele chorób nie zostało pokonanych. W szczególności to dotyczy nowotworów, które bez przerwy produkują w statystykach. W dużej mierze jest to wynikiem słabej profilaktyki i wykrywalności. Wiele tego typu chorób mogłoby zostać pokonane, gdyby w odpowiednim czasie były wykryte. Niestety jeszcze tak jest i ludzie, którzy zachorowali na nowotwór czy jakąś inną nieuleczalną chorobę będą skazani na to, że raczej nikt im nie pomoże.
Wiąże się z tym jeszcze jedna rzecz, a mianowicie to, że na którymś etapie ich dalsze leczenie zaczyna być niemożliwe. Placówki szpitalne nie chcą za bardzo chorych w takim stanie trzymać u siebie, gdyż nie ma żadnej szansy na poprawienie ich stanu, a leczenie będzie się sprowadzać do walki z bólem i psychicznego wsparcia.

Wiedz, że masz możliwość odnaleźć informacje na omawiany temat, zatem kliknij w odnośnik oraz przeczytaj tu (http://medicart.wroclaw.pl/) wiadomości, które są Ci potrzebne.

dzieci i kolorowanki
Author: PlaSmart Inc
Source: http://www.flickr.com
Z kolei w domach chorzy dość często nie będą mieli właściwej opieki, szczególnie jeśli są osobami zupełnie samymi albo posiadającymi rodzinę gdzieś dalej. Na szczęście można znaleźć miejsca, w jakich doczekać na nadejście ostatnich dni, a miejscami tymi są hospicja.Hospicjum ze Śląska to miejsce, w jakim udziela się pomocy nieuleczalnie chorym. W hospicjach nie leczy się już nikogo, medyczna pomoc ogranicza się do walki z bólem, który przy niektórych schorzeniach jest naprawdę olbrzymi - odwiedź stronę Hospicjum Świętego Franciszka. W sumie hospicjum z Katowic powinnoodwiedź stronę Hospicjum Świętego Franciszka domem, w jakim w godziwych warunkach doczekają oni odejścia z tego świata.


Obecnie w naszym kraju funkcjonuje około stu tego typu miejsc, a pierwsze z nich otwarto w Krakowie pod koniec minionego wieku. We wszystkich hospicjach będzie odpowiednio wykwalifikowany personel medyczny, jaki w razie potrzeby będzie umiał pomóc potrzebującym, chociaż tak jak już było wspominane, nie będzie to leczenie, a doraźna pomoc. Ogromnie ważną rolę spełniają w tym miejscu psycholodzy, którzy wspierają chorych na duchu i pomagają im zmagać się się z chorobą. Bardzo pomagają też wolontariusze, osoby te z własnej woli chcą pomagać przy tym, żeby osoby tam się znajdujące miały odpowiednie warunki.

Tags: Pacjent, pomoc, chorzy