Jaka groźna choroba oczu nie daje jakichkolwiek objawów oraz jak często trzeba odwiedzać okulistę?


Kiedy tylko zaobserwujemy kłopoty z jakością widzenia, powinniśmy pójść do takiego doktora. Nie można zwlekać z taką wizytą gdy przykładowo zaobserwujemy u siebie mrużenie oczu przy czytaniu czy też wielokrotne stany zapalne powieki i spojówek.
Nawet jeżeli nie mamy niczego do zarzucenia jeśli chodzi o ostrość wzroku to nie oznacza to, że nie musimy pójść do okulisty. Niezwykle wielokrotnie są tego typu dolegliwości, które przebiegają w sposób podstępny. Nie dają one widocznych symptomów a tym samym powodów do obaw, ale kiedy coś niepokojącego dzieje się z naszymi oczami, choroba jest już zazwyczaj bardzo zaawansowana i już mało da się zrobić. Wielokrotnie także nie można by zrobić nic. Tego typu dolegliwością jest jaskra. Przy jaskrze nie ma jakichkolwiek objawów ani nie pogarsza się wzrok. Nieleczona jaskra może powodować ślepotę. Jeżeli jest ona wcześnie wykryta, wówczas bardzo często wystarcza proste leczenie w postaci podawania kropli, które przypisze nam okulista.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Zatem kliknij tu mieszanki bezglutenowe i przeglądaj bez ograniczeń nowe fachowe wpisy.

Należałoby jednak pamiętać o tym, że kropelki mogłyby powstrzymać postęp choroby, lecz nie odwracają już wyrządzonych strat. Kolejna poważna dolegliwość to zaćma. W wypadku zaćmy doktorzy umieją odwrócić jej efekty przez wszczepienie sztucznej soczewki w miejsce tej uszkodzonej.


okulista


SPA
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com


dieta
Author: Fotolia
Source: Fotolia


Dla oczu zagrożeniem może być przebywanie w środowisku, w którym występują wzmożone energetyczne fale, kontakt z pogazowymi smołami albo wysokie promieniowanie. Delikatna powierzchnia oka niezwykle źle znosi zanieczyszczenia środowiska chemikaliami i pyłem. Ryzyko dolegliwości narządów wzroku może zwiększyć także nieodpowiednia dieta, która zawiera wiele kwasów nasyconych. Takie kwasy znajdują się dla przykładu w tłuszczach zwierzęcych.
Gdy z naszymi oczyma wszystko jest w porządku, wówczas u okulisty wystarczy zjawić się raz na trzy lata. Gdy posiadamy jakieś problemy z oczami, w takiej sytuacji doktor może zlecić wizyty co sześć miesięcy lub co rok. Po zakończeniu 45 roku życia należałoby częściej wykonywać profilaktyczne badania.

Tags: rozwój, dolegliwości, problemy, narząd