Jak zrobić sporo, nie robiąc praktycznie najmniejszego wysiłku czyli przekaż jeden procent podatku na organizację pożytku publicznego


Od czasu do czasu praktycznie każdy z nas chce uczynić coś pożytecznego dla innych osób. Zwykle o potrzebujących myślimy między innymi w święta Bożego Narodzenia, które są właściwie dla każdego z nas symbolem czasu spędzonego z bliskimi oraz pomocy bliźnim. O biednych osobach myślimy także wtedy, kiedy rozpoczyna się zima - zdajemy sobie przecież znakomicie sprawę z tego, jak wiele osób nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich wyjątkowo.


finanse
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Okazuje się jednakże, że możemy uczynić coś dobrego także w inne pory roku - powinieneś zwrócić na to uwagę między innymi w sytuacjach, kiedy nie masz wystarczająco dużo pieniędzy żeby pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują. Kiedy zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś szczególny cel, możesz wówczas znacząco komuś pomóc, nie robić niemalże żadnego wysiłku.


Jak przekazać swój 1% podatku na jakiś szczególny cel? Wystarczy, że w czasie corocznego rozliczania podatku dochodowego (czyli najzwyczajniej wypełniania PIT-a) wpiszesz w odpowiednią rubrykę numer KRS organizacji, której chcesz pomagać (sprawdź i rozlicz PIT online).

Jeśli spodobał Ci się materiał, który właśnie widzisz, to na pewno zabsorbuje Cię także ten tekst (https://www.secretclient.com/oferta/marketing-relacji/). On również opisuje pokrewny temat.

Co istotne - to całkowicie nic Cię nie kosztuje. Ten 1% podatku i tak zostałby Ci zabrany, a tylko przekazany na rzecz Skarbu Państwa. Jeśli chcesz zatem komuś pomagać albo zwyczajnie dać symboliczny wyraz swojego wsparcia dla danej instytucji, na pewno nie ma lepszego sposobu.

Pamiętaj jednakże, że możesz wspierać tylko te fundacje, które są tak zwanymi organizacjami pożytku publicznego. Kiedy nie jesteś pewny, czy dana organizacja ma taki status, wtedy możesz to szybko sprawdzić w sieci - wystarczy przejrzeć bazę OPP, a bez wątpliwości znajdziesz tam swoją
finanse
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
instytucję - . Każda z nich ma własny numer KRS, który trzeba wpisać w zeznaniu podatkowym żeby pieniądze trafiły w odpowiednie ręce.

Zazwyczaj organizacje, na rzecz których można przekazać jeden procent swego podatku, mają umieszczone o tym informacje na własnych stronach internetowych. Zastanów się, komu chcesz pomóc tego roku - co roku bowiem możesz wspierać inną instytucję. Wydaje się, że jeden procent to niedużo, jeżeli jednak każdy z nas przekaże na daną instytucję nawet kilka złotych, bez wątpliwości zbierze się z tego całkiem spora suma. Dzięki temu możesz wesprzeć potrzebujących - to przecież tak niewielki wysiłek.

Tags: organizacja, rozliczenie