Jak zaopiekować się osobą w podeszłym wieku? Jakiego typu działania podjąć, aby czuła się ona dobrze?


Aby w optymalny sposób wspierać osobę starszą oraz poprawić jakość jej życia każdego dnia, wspomagając w codziennych zajęciach i zachęcając ją do aktywności ruchowej, trzeba utrzymać równowagę pomiędzy czynnościami pielęgnacyjnymi a swoim życiem. Dobre jest także zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi opieki nad seniorami. Opiekowanie się osobą w podeszłym wieku bez wątpienia do łatwych nie należy, jednak, jeśli będziemy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach z pewnością damy sobie radę z tego rodzaju obowiązkami.


pacjent
Author: Counselman Collection
Source: http://www.flickr.com
Co ważne, należy planować każdy dzień. Wcześniej zaplanowany harmonogram spowoduje, że łatwo odczujemy kontrolę nad własnymi działaniami. Dobrze jest zanotować czynności, które wykonuje się samemu, a te które z pomocą jeszcze jednej osoby. Precyzyjny oraz opracowany plan działania jest bardzo pomocny, gdy pod naszą nieobecność starszą osobę zajmuje się ktoś inny. Pamiętać trzeba, aby wspierać starszą osobę, lecz nie robić za nią wszystkich czynności. Jeżeli zdrowie tej osoby pozwala na robienie jakichś czynności domowych, to warto dodatkowo dopingować, by była w stanie je wykonywać. Zachowywanie sprawności fizycznej jest niezwykle ważne dla samopoczucia osób w podeszłym wieku. Istotne, aby dopingować seniora do ruchu. W podeszłym wieku dość intensywny trening jest nie wskazany, lecz spacery są jak najbardziej rekomendowane. Można również skorzystać z zawodowej pielęgniarki (czytaj dalej na tej stronie)


pacjentka
Author: Ninian Reid
Source: http://www.flickr.com
Jeśli twój podopieczny unika wysiłku fizycznego przez nietrzymanie moczu, to łagodnie i dyskretnie zasugeruj korzystanie z produktów, pochłaniających wilgoć. Dziś można kupić wkładki urologiczne jak i majtki chłonne, które doskonale pochłaniają takie substancje, iż nawet przy bardziej poważnym nietrzymaniu moczu umożliwiają prowadzenie aktywnego trybu życia. Być może jednak niektórzy nie czują się na siłach, żeby zaopiekować się starszą osobą. W takim momencie najlepiej skorzystać ze specjalistycznych usług, jak usługi pielęgniarskie(sprawdź pielęgniarki z Holistic Care). Wtedy możemy mieć pewność, że oddajemy bliską nam osobę w dobre ręce.

Zaintrygowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Więc kliknij tu opadające powieki zabieg i czytaj do woli następne rzetelne wątki.

Często, pomoc taka może się ograniczać tylko do podstawowej pomocy pielęgniarskiej w ciągu dnia. Takie działania mogą pomóc nam w dużym stopniu, umożliwiając pogodzenie własnego życia zawodowego z opieką nad osobą starszą.

Tags: trening, usługi, życie, pomoc