Jak zaaranżować salon? Czym się inspirować?


Zaaranżowanie salonu, to niby nic skomplikowanego - sofa, meblościanka, stoliczek, telewizor i pokój dzienny gotowy. Tyle iż potem nie zawsze wszystko z sobą współgra.
wizytówka meble
Author: Paulo Guereta
Source: http://www.flickr.com


W jaki sposób więc urządzić salon, ażeby był funkcjonalny, a równocześnie elegancki?


Salon spełnia dużo rozmaITych ról. To w nim odpoczywamy, przyjmujemy gości, częstokroć konsumujemy posiłki a nawet sypiamy. Z tej przyczyny aranżacja pokoju dziennego nie powinna być przypadkowa.

Czy rozpatrywana kwestia bardzo Cię zainteresowała? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także inne teksty.

Im mniejszy pokój dzienny, tym więcej musimy włożyć wysiłku, ażeby go prawidłowo zaprojektować. Sądem projektantów w największym stopniu funkcjonalny jest salon o powierzchni 25 m kw., wtenczas łatwo jest odgraniczyć w nim strefy funkcjonalne. Jeżeli pokój, który przeznaczacie na salon jest mniejszy, powinniśmy pomyśleć o połączeniu go z innym pomieszczeniem, dla przykładu z kuchnią czy też hallem. Eliminacja jednej ścianki działowej uczyni pomieszczenie bardziej przestronnym, a sąsiednie wnętrza w ogóle na tym nie ucierpią. Pokój dzienny nie powinien być jednak większy aniżeli 40 m kw., gdyż większa powierzchnia nie będzie przytulna.


Nie każdy salon posiada kształt kwadratowy. W salonie nietypowy układ jest atutem – w sposób naturalny tworzy się parę stref.

Nasza aktualna publikacja musi Ci się spodobać, ponieważ włożyliśmy w nią sporą liczbę świetnych treści. Zatem oglądaj bez limitu.

Jeśli przy łączeniu pomieszczeń uzyskamy wnękę, można wykorzystać ją dla przykładu na biuro czy też zaaranżować w niej jadalnię. Ważne będzie jednak, by komunikacja między strefami biegła pomiędzy nimi, a nie przez nie.
Salon nie powinien stać się węzłem komunikacyjnym, w którym krzyżują się wszystkie drogi domowników. Zatem do sypialni oraz umywalni powinno się wchodzić z pozostałych pomieszczeń. Pokój dzienny to Twa wizytówka meble do salonu powinny zatem być wysokiej jakości.

Tags: projekt, czas, IT, sposób