Jak troszczyć się o higienę jamy ustnej w dorosłym wieku?


Kluczem do zapewnienia sobie białego oraz zdrowego uśmiechu poprzez całe dorosłe życie będzie dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej. Nawet u osób dorosłych mogą powstać ubytki próchnicze oraz choroby dziąseł, jakie mogą być powodem poważnych problemów.


zęby, jama ustna, higiena
Author: Ludosphère
Source: http://www.flickr.com
Ważne jest, by przez całe dorosłe życie pamiętać o następujących działaniach: Myj zęby 2 razy dziennie używając fluorkowej pasty do zębów w celu wyeliminowania płytki nazębnej, tj. tworzącej się na zębach lepkiej warstewki, jaka jest kluczową przyczyną zmian próchnicowych. Codziennie używaj nitki dentystycznej celem usunięcia płytki nazębnej z powierzchni między zębami a także miejsc poniżej linii dziąseł, nim zmineralizuje oraz przeistoczy się w kamień. Powstały kamień nazębny może zostać usunięty jedynie podczas profesjonalnego zabiegu oczyszczania.

Ogranicz spożycie posiłków bogatych w cukier czy skrobię, szczególnie lepkich przekąsek. Im częściej podjadasz pomiędzy posiłkami, tym większe jest ryzyko atakowania szkliwa zębów przez kwasy produkowane przez drobnoustroje płytki nazębnej.

Interesuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długo zapamiętasz.

Systematycznie odwiedzaj dentystę w celu wykonania profesjonalnych zabiegów czyszczenia zębów jak też badań kontrolnych. Żeby odnaleźć dentystę w swojej dzielnicy wystarczy na przykład wbić w przeglądarkę wyrażenie: stomatolog Retkinia lub dentysta Retkinia - Dentysta Medico-Dent.


dentysta, zęby
Author: Centrum Stomatologiczne Demed
Source: http://ursynow.centrumdemed.pl/
O jakich wyjątkowych kwestiach tyczących się zdrowia jamy ustnej winienem wiedzieć jako osoba w dorosłym wieku? Nawet jeśli regularnie szczotkujesz zęby i używasz nitki stomatologicznej, w dorosłym wieku mogą pojawić się kwestie nabierające znaczenia w kontekście zdrowia zębów oraz dziąseł. Na szczęście, wizyta u dentysty może wspomóc w pożądanym rozwiązaniu większości podobnych problemów.

Zainteresowały Cię wątki zawarte w tym wpisie? Odczuwasz jednak niedosyt? W takim razie namawiamy do kolejnej strony - naciśnij tu ośrodki leczenia alkoholizmu i przeloguj się tam.

Początkiem schorzenia dziąseł może być ich stan zapalny, jaki w tym wczesnym stadium jest do odwrócenia. Symptomami stanu zapalnego dziąseł może być ich zaczerwienienie albo tkliwość, a również krwawienie w czasie mycia . Jeśli dostrzeżesz którykolwiek z powyższych objawów, udaj się do stomatologa przed powstaniem o wiele poważniejszych kłopotów. Zaawansowane stadia schorzeń dziąseł mogą doprowadzić do utraty zębów. Stan dziąseł może mieć także wpływ na stan ogólny zdrowia. Zadbaj o swoje dziąsła, to w cale nie jest drogie: zobacz cennik.

Tags: zęby, dziąsła, jama ustna