Jak troszczyć się o higienę jamy ustnej w dorosłym wieku?


Kluczem do zapewnienia sobie białego oraz zdrowego uśmiechu poprzez całe dorosłe życie będzie dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej. Nawet u osób dorosłych mogą powstać ubytki próchnicze oraz choroby dziąseł, jakie mogą być powodem poważnych problemów.

zęby, jama ustna, higiena
Author: Ludosphère
Source: http://www.flickr.com
Ważne jest, by przez całe dorosłe życie pamiętać o następujących działaniach: Myj zęby 2 razy dziennie używając fluorkowej pasty do zębów w celu wyeliminowania płytki nazębnej, tj. tworzącej się na zębach lepkiej warstewki, jaka jest kluczową przyczyną zmian próchnicowych. Codziennie używaj nitki dentystycznej celem usunięcia płytki nazębnej z powierzchni między zębami a także miejsc poniżej linii dziąseł, nim zmineralizuje oraz przeistoczy się w kamień. Powstały kamień nazębny może zostać usunięty jedynie podczas profesjonalnego zabiegu oczyszczania.

Ogranicz spożycie posiłków bogatych w cukier czy skrobię, szczególnie lepkich przekąsek. Im częściej podjadasz pomiędzy posiłkami, tym większe jest ryzyko atakowania szkliwa zębów przez kwasy produkowane przez drobnoustroje płytki nazębnej. Systematycznie odwiedzaj dentystę w celu wykonania profesjonalnych zabiegów czyszczenia zębów jak też badań kontrolnych. Żeby odnaleźć dentystę w swojej dzielnicy wystarczy na przykład wbić w przeglądarkę wyrażenie: stomatolog Retkinia lub dentysta Retkinia - Dentysta Medico-Dent.dentysta, zęby
Author: Centrum Stomatologiczne Demed
Source: http://ursynow.centrumdemed.pl/
O jakich wyjątkowych kwestiach tyczących się zdrowia jamy ustnej winienem wiedzieć jako osoba w dorosłym wieku? Nawet jeśli regularnie szczotkujesz zęby i używasz nitki stomatologicznej, w dorosłym wieku mogą pojawić się kwestie nabierające znaczenia w kontekście zdrowia zębów oraz dziąseł. Na szczęście, wizyta u dentysty może wspomóc w pożądanym rozwiązaniu większości podobnych problemów.

Zainteresowały Cię wątki zawarte w tym wpisie? Odczuwasz jednak niedosyt? W takim razie namawiamy do kolejnej strony - naciśnij tu ośrodki leczenia alkoholizmu i przeloguj się tam.

Początkiem schorzenia dziąseł może być ich stan zapalny, jaki w tym wczesnym stadium jest do odwrócenia. Symptomami stanu zapalnego dziąseł może być ich zaczerwienienie albo tkliwość, a również krwawienie w czasie mycia . Jeśli dostrzeżesz którykolwiek z powyższych objawów, udaj się do stomatologa przed powstaniem o wiele poważniejszych kłopotów. Zaawansowane stadia schorzeń dziąseł mogą doprowadzić do utraty zębów. Stan dziąseł może mieć także wpływ na stan ogólny zdrowia. Zadbaj o swoje dziąsła, to w cale nie jest drogie: zobacz cennik.

Tags: zęby, dziąsła, jama ustna