Jak przygotować wyprawkę dla naszego maleństwa? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?


Czas oczekiwania na pierwsze dziecko to najcudowniejszy moment dla każdej mamy. W tym czasie jednakowoż powinniśmy podjąć wiele przygotowań, by przywitać nasze maleństwo jak najlepiej. Powinniśmy w tym okresie wykonać dużo zakupów, wcześniej musimy zaplanować jakie meble, akcesoria lub ubranka będą niezbędne naszemu dziecku.


Przygotowanie wyprawki z pewnością nie jest łatwe, akcesoria dla niemowląt powinny być jak najbardziej wybierane rozważnie.


zdrowie - obrazeczek
Author: Carsten
Source: http://www.flickr.com


Nie kupujmy wszystkiego, gdyż do końca nie wiemy, ile noworodek będzie mierzył, czasem też nie wiadomo, czy będzie to chłopczyk czy dziewczynka. Rozpocznijmy organizację od mebli. Łóżeczka mają standardową wielkość, czyli 120 x 60 cm, właściwie nie za bardzo się od siebie różnią. Te różnice mogą prezentować się tak, że jedne mają szufladę na pościel, inne nie. Ich wybór jest zależny od warunków mieszkaniowych rodziny, najbardziej istotne jednak, ażeby pierwszy mebel był wyposażony w regulowaną wysokość materaca oraz wyjmowane dwa środkowe szczebelki. Materacyk najczęściej zakupujemy oddzielnie. Lekarze twierdzą, by wybierać materac twardy oraz płaski. Na rynku są takie materacyki piankowe, z trawy morskiej, gryczane czy kokosowe.
Najbardziej korzystnie zdecydować się na taki, który będzie posiadał pokrowiec który można zdjąć do prania. Jeżeli chodzi o standardową wyprawkę to obowiązkowy będzie rożek oraz kocyk. Rożek idealnie nadaje się do owijania dziecka, dzięki niemu dziecko będzie czuło się bezpiecznie, jak jest taką metodą otulony. Kocyk przydatny jest, gdy dziecko zaśnie w wózku, albo jak w czasie spaceru zrobi się chłodniej. Rożek, ale także kocyk najlepiej jak są zrobione z hipoalergicznych oraz bezproblemowych do prania materiałów. Sprawdź informacje http://swiatleku.pl/category/termometry (http://swiatleku.pl/category/termometry)i, najkorzystniej dwa, miękkie z forte. Do kąpieli wybierajmy myjkę, jaka uszyta jest z materiału. Bardzo łatwo ją dobrać. Do sprawdzania temperatury więc powinniśmy wybrać specjalny termometr. Musi być specjalnie do takiego celu celu przeznaczony, nie jak termometr rtęciowy. Konieczna będzie miękka szczotka do włosów, a również nożyczki do obcięcia paznokci. Powinny być zaokrąglone końce, aby przypadkiem nie zrobić nimi dziecku krzywdy. Wybierzmy prześcieradło gumowane, może być również z ceratki.


światło
Author: Amri HMS
Source: http://www.flickr.com


Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami
Author: Sofa
Source: Sofa


Najlepiej jak będzie miało wszytą gumkę, w takiej sytuacji nie będzie się ściągać. To świetny element wyposażenia łóżeczka, bo zabezpiecza materac przed moczeniem. Najpierw czytaj info Świat Leku zna się na akcesoriach dlaŚwiat Leku zna się na akcesoriach dla niemowląt (Świat Leku zna się na akcesoriach dla niemowląt) pieluszki z tetry, jakie są doskonałe do wytarcia buzi dziecka po posiłku.


Położymy je przykładowo pod główką malucha, aby ochronić prześcieradło przed zabrudzeniem ulewanym pokarmem. No i oczywiście elektryczna niania,to świetne urządzenie, jak nasze dziecko ma osobny pokój. Nadajnik stawiamy przy łóżeczku, odbiornik natomiast zabieramy ze sobą, na przykład do kuchni. To powoduje, iż zawsze będziemy słyszeć płacz naszego dziecka.

Tags: dom, dziecko, lek