Jak powinna przedstawiać się dieta karmiącej matki?


Karmienie noworodka piersią to zdecydowanie jeden z najbardziej zalecanych sposobów odżywiania. Matka nie musi gotować mleka sproszkowanego, co jest też rzeczywiście komfortowe.
Na dodatek, mleko kobiety posiada w składzie wszystkie elementy, jakie są konieczne maluchowi – pełen pakiet witamin oraz mikroelementów. Powszechnie wiadomo jednak, że to co je karmiąca matka ma istotny wpływ także na zdrowie noworodka. W jaki sposób w takim razie powinna wyglądać jej dieta? Czy naprawdę powinna być ona związana z wyłączaniem określonych potraw?

Kobieta z dzieckiem
Author: dmarklaing
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, należy zadbać o to, by w diecie znalazła się odpowiednia ilość warzyw oraz owoców. Generalnie lekarze wskazują, że powinna się ona opierać na klasycznej piramidzie zdrowego żywienia i w sumie dieta karmiącej matki nie musi być inna niż dieta kobiety, jaka nie karmi i nie ma dzieci. Nie trzeba również wprowadzać ograniczeń z obawy o alergię malucha. Dopiero, kiedy rodzice zauważą, zależność pomiędzy pewnymi produktami a reakcjami dziecka, wówczas można zdecydować się na wyłącznie konkretnych produktów. Co więcej, kobiety karmiące zdecydowanie powinny dosyć dużo pić. Jest to priorytet. Trzeba również ostrożnie podchodzić do „ludowych
Matka z dzieckiem
Author: halfrain
Source: http://www.flickr.com
mądrości”, zgodnie z którymi młoda matka nie może spożywać jakichkolwiek smażonych bądź wzdymających potraw. Oczywiście, dobrze jest zredukować ich spożycie, ale przeważnie przez wzgląd na fakt, że mogą się one okazać szkodliwe dla kobiety. Dziecko nie odczuje jeśli jego mama pozwoli sobie na kotleta schabowego.Niezbędne jest jednak, by tłuszcze nasycone nie stanowiły znacznej części diety.

Zainteresował Cię wpis treść? To przejdź do oferty Włoskie pesto , aby zapoznać się z dodatkowymi info na omawiany temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

W takiej sytuacji bowiem mogą pojawić się rzeczywiście duże kłopoty. Gdy rodzice zanotują jakiekolwiek widoczne objawy i zaczynają sądzić, że ich pociecha jest uczulona na określony rodzaj pokarmów, wtedy powinni zdecydować się na tak zwaną dietę eliminacyjną. Polega ona przede wszystkim na wyłączeniu tych rzeczy, jakie podejrzewa się o wywołanie zagrażającej reakcji. Kiedy taki krok przyniósł skutek, wówczas nie należy ich kolejny raz włączać do diety, przynajmniej przez jakiś czas (więcej o diecie karmiącej mamy).

Dieta dla matek, jakie karmią swoje dzieci piersią musi być przede wszystkim zdrowa. Warto stosować się do podstawowych zasad i zbilansować dietę zgodnie ze swoimi potrzebami.

Tags: zdrowie, dzieci, Diety, matka, rodzic, gotować, witamin