Jak pogodzić studia i pracę?


Mały odsetek studentów jest w tak dobrej sytuacji, że rodzice rodzice finansują ich w czasie nauki. Wielu ludzi nie stać na to, żeby płacić za kolejne mieszkanie, przejazdy i zakupy dziecka. Takie osoby zazwyczaj od początku studiów podejmują pracę zarobkową, by móc się utrzymać. Zwłaszcza, jeśli przyjeżdżają z innej miejscowości. Zazwyczaj studenci łapią się dorywczych zajęć, które nie będą przeszkadzały w nauce, szczególnie jeżeli zapisali się na dzienne studia.


Dla kogo praca w restauracji?

sprzątanie2
Source: sxc.hu
Zwykle studenci szukają zatrudnienia w barach, klubach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani. Oczywiście, nie jest tak, że do tego typu pracy nie wymaga się żadnych umiejętności i predyspozycji. Wiadomo, że niezwykle nieśmiała osoba, która obawia się rozmawiać z innymi nie sprawdzi się jako kelner, a ktoś kto ma tak zwane „maślane ręce” nie utrzyma się długo na zmywaku. Praca za barem wymaga przyswojenia wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasami zdolności rozładowania napiętych sytuacji.

Gdy zatrudnienie w restauracji albo barze nie jest dla nas właściwa inną opcją jest sprzątanie obiektów w Warszawie (źródła). To praca, którą da się wykonywać w różnych godzinach, więc nie przeszkadza w zajęciach na uczelni. W dodatku jest całkiem nieźle płatna. Zwłaszcza, gdy uda nam się znaleźć pracę w przedsiębiorstwie o stabilnej pozycji.


Wyświetl większą mapę
Dla kogo to praca?

Na przykład sprzątanie biur w Warszawie to zadanie które zleca się zaledwie kilku firmom, najszerzej znanym i sprawdzonym. Generalnie sprzątanie biur jest lepiej opłacane, niż taka praca dla osób prywatnych. Oczywiście i we własnym zakresie możemy znaleźć doskonałe domy do sprzątania. Czasem wystarczy parę wieczorów aby otrzymać całkiem niezłe pieniądze.

Można również spróbować znaleźć pracę w przedsiębiorstwie, które oferuje sprzątanie osiedli (Warszawa) czyli prace porządkowe wokół bloków, mycie klatek schodowych, czasem bram garażowych itp.

sprawdź dodatkowe informacje
Sprzątanie oczywiście to trudna praca.serwis internetowy busy do niemiec busy do niemiecWymaga sporo siły, odporności na sytuacje stresujące, sumienności i samozaparcia, jednak jest to dobre wyjście dla studentów szukających możliwości utrzymania w nowym mieście.

Tags: studenci, biura, sprzątanie, praca, wynagrodzenie, zatrudnienie