Jak oszczędzać?


Oszczędzanie to niesłychanie ważna kwestia, niestety nierzadko bagatelizowana.


Jak powiadają eksperci, słabo rozwinięta niestety jest u nas tak zwana kultura oszczędzania.
Termin ten oznacza pewien nawyk oszczędzania jakiejś kwoty z dochodów na przyszłość jak też przekonanie że jest to działanie naturalne. Niestety, jak wskazują badania badania marketingowe ankieta nie jest dobrze. Szczerze powiadając trudno się dziwić, nie jest to wbrew pozorom proces łatwy. Do najczęstszych kłopotów utrudniających szczędzenie jest niedobrze dobrany zamiar oszczędzania lub jego nieobecność. Poradzić sobie z owym kłopotem pomóc nam może niezależny doradca finansowy.


firma - wizerunek
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com


Na podstawie dialogu z klientem oszacuje nasz potencjał a także razem z klientem wskaże cel szczędzenia. Wszem i wobec uważa się iż powinno się być bogatym żeby oszczędzać na czas przyszły. Nie jest to prawda każdy może oszczędzać jednakże jednostce o niedużych dochodach proces ten zajmie o wiele więcej czasu. Najpierw bowiem musimy uzbierać tzw. poduszkę finansową, czyli kwotę jaka pozwoli nam zabezpieczyć się przed wydatkami losowymi bez wpływu na pułap oszczędności. Gdy już mamy pieniądze zdołamy od oszczędzania przejść, użytkując porównania z świata gier, na wyższy poziom zatem inwestowania. Naturalnie i w tym przypadku niezależny doradca finansowy to optymalny wybór kiedy nie mamy czasu ani odpowiedniej wiedzy aby samodzielnie wyselekcjonować narzędzie inwestowania. Jest ich dosyć sporo, w największym stopniu znane to giełda oraz fundusze inwestycyjne.
W największym stopniu znane są fundusze inwestycyjne otwarte, uważa się je za w największym stopniu płynne, czyli takie które względnie bez trudu w dowolnym, przystępnym dla inwestora okresie możemy zbyć.

Tags: fundusz, IT, specjaliści, eksperci, interes