Jak leczyć jąkanie?


Początek jest niewinny i można go przegapić: dziecko przestaje płynnie mówić i zacina się. To właśnie objawy jednej z trudniejszych wad wymowy, która potrafi odcisnąć piętno na całym życiu. Nie istnieje lek na jąkanie, ale istnieje terapia, pomagająca leczyć tę przypadłość.


Author: timsamoff
Skąd się bierze jąkanie?
Nie da się określić, gdzie jest przyczyna tego zaburzenia.Jest jąkanie organiczne to złożone upośledzenie fizyczne. Drugi typ to jąkanie czynnościowe może pojawić się pobudzone traumą, bardzo silnym stresem. Czasami dzieci jąkają się jedynie w szkole – w określonej klasie.

Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. Niektóre zaczynają mówić bez problemu, inne nie mogę przekroczyć tej bariery. Między 4 a 8 rokiem życia może się zdarzyć, że dzieci mogą się jąkać. To najczęściej połykanie sylab, znakiem jest zacinanie się. Mogą to być tylko przejściowe zaburzenia i szybko się kończą, z tego powodu ten problem nazywa się jąkaniem rozwojowym. Za całą pewnością w tych zaawansowanych sytuacjach zaburzenie artykulacji zamienia się w załamanie psychiczne. Jąkający czuje nacisk i próżnię w piersi, a słowa, pomimo trudu, nie przeradzają się w dźwięki. Pojawić się mogą także skurcze mięśni twarzowych, które są źródłem następnych stresów, jeszcze mocniej komplikując sytuację. Niezbędna jest przemyślana terapia i dobry neurologopeda Pani Szerszeńska z Warszawy.

Author: flattop341
Najlepsza pomoc logopedyczna
Klasyczne ćwiczenia na jąkanie pozwalają rozluźnić aparat mowy. To zwykle dmuchanie baloników, dokładne wymawianie sylab przed lustrem.

Napisaliśmy dla Ciebie niesamowicie interesujący artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://www.kn-adwokaci.pl/), a zapewne odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Niezbędna jest pomoc psychologa. Chorzy często mają nawet problem z zwyczajnymi sytuacjami takimi jak odebranie telefonu, wizyta w sklepie, a porażki pogłębiają problem. Bardzo ważne jest to , by zdystansować się nieco i nie wstydzić jąkania. Opanowanie stresu to szansa spokojnej rozmowy.

Jąkanie to złożone, bardzo trudne zaburzenie komunikacji. Wyjść z tego może pomóc dobry logopeda Warszawa jest znanym w kraju ośrodkiem, w którym najłatwiej otrzymać skuteczną pomoc.

Tags: dziecko, rozwój, szkoła, mowa, jąkanie, problem