Jak działa giełda - zagadnienia mające związek z giełdą papierów wartościowych


Pierwsza giełda papierów wartościowych rozpoczęła swoja działalność w roku 1817. Handlowano na niej przede wszystkim obligacjami i wekslami. Dopiero w połowie XIX wieku ważniejszego znaczenia nabrał handel akcjami. Giełda działała do roku 1939, została zamknięta po wybuchu II wojny światowej. Reaktywacja giełdy nastąpiła dopiero w roku 1991. Dzisiaj GPW znajdująca się w stolicy naszego kraju jest największą giełdą w obszarze Europy Wschodniej i Środkowej.


finanse
O giełdach chociaż raz każda osoba.idź tutaj kofax polska kofax polskaFunkcjonuje ich co najmniej parę i nie są to tylko giełdy papierów wartościowych. Poza giełdami papierów wartościowych funkcjonują giełdy towarowe. Na giełdach tego typu ma miejsce handel na przykład takimi surowcami, jak węgiel kamienny. Najwięcej jednak emocji wzbudzają giełdy papierów wartościowych. Większość z nas zadaje sobie pytanie: jak działa giełda? Pytanie jak działa giełda jest pytaniem, na które odpowiedź nie jest prosta. Otóż giełda papierów wartościowych to miejsce, w którym dochodzi do spotkania różnych osób w celu sprzedaży lub kupna akcji - sprawdź informacje.


Na giełdzie prowadzonej w Warszawie notowanych jest trzysta pięćdziesiąt firm o polskim charakterze i posiadających zagraniczny kapitał. To akcje tych przedsiębiorstw objęte są obrotem na giełdzie. Handel na giełdzie przebiega całkiem inaczej niż handel w sklepie czy na bazarku. Ma on charakter wirtualny, kupujący oraz sprzedający nie mogą nawiązać ze sobą kontaktu wzrokowego.

finanse
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Zlecenia od możliwych kupców lub osób sprzedających wysyłane są z wykorzystaniem drogi elektronicznej. Na giełdzie w Warszawie wszelkie transakcje mogą odbywać się tylko w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 16.30. Są również dni, kiedy sesji nie ma. Sesje nie odbywają się między innymi Wigilię i pierwszy dzień Bożego Narodzenia oraz 1 stycznia. Transakcje przeprowadzane są za pośrednictwem domów maklerskich. Wymaga to uruchomienia przez klienta rachunku o charakterze inwestycyjnym. Cena, za jaką jest w stanie on kupić akcje określonej spółki są określane nie przez maklera, ale osobiście przez niego. Makler jest tylko pośrednikiem. Na giełdzie inwestować mogą inwestorzy o charakterze indywidualnym, ale również duże i małe firmy.

Do istotnych spółek, które obecne są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych należy między innymi Alior Bank.

Powstała istotna strona (contra-odszkodowania.pl/uzyskiwanie-odszkodowania-z-oc-sprawcy-wypadku/) - wejdź w poniższy link, poczytaj treść i zostaw proszę własny komentarz. Będziemy wdzięczni.

Na giełdzie spółka ta notowana jest od roku 2012. Już w 2014 roku jej akcje dostały się do WIG 20, który skupia największe spółki spośród obecnych na giełdzie. Już w chwili wejścia na giełdę zainteresowanie kupnem akcji tej wywodzącej się z Włoch spółki było dość duże, mimo że kurs Alior, jak na spółkę dopiero się pojawiającą był ustalony naprawdę wysoko - dowiedz się więcej o kursie Alior. Teraz także ich kurs Alior jest naprawdę wysoki. Notowania spółki mogą być sprawdzone nie tylko w indeksie WIG 20, ale też indeksie WIG-banki. W indeksie tego rodzaju notowane są wszystkie spółki należące do sektora bankowego. W indeksie tym ujmowanych jest jeszcze czternaście innych spółek mających taki charakter.

Tags: giełda, spółka, surowce