Jak dobiera torby medyczne – praktyczne porady


Torby medyczne zaliczają się do przedmiotów niezbędnych w aktywności grona osób powiązanych z usługami medycznymi. Służą one zarówno służbom medycznym, ratownikom górskim czy pielęgniarzom jak i weterynarzom. Mimo to, niejednokrotnie nawet i najbardziej poręczna torba medyczna może okazać się niewystarczająca.

torba medyczna
Author: http://czarmed.pl
Source: http://czarmed.pl
Dla wielu ludzi związanych z pracą w służbach ratunkowych niezbędne okazują się gadżety jak na przykład plecaki ratownicze, poręczne apteczki, saszetki, nosze materiałowe i inne pokrowce.
Przy wyborze torby (np: ) lub plecaka nie należy się kierować tylko i wyłącznie kosztem produktu. Najważniejszymi czynnikami są:

• Funkcjonalność. Należy zweryfikować, jak torba spisuje się w terenie. Czy ma dość dużo przegród i komór? () Jeśli wymagamy jakichś specjalnych schowków na oryginalne przedmioty, należy sprawdzić, czy wchodzą one do odpowiednich komór.

• Rozmiar. Dobrze jest dobrać torbę do swoich preferencji, tak, aby potem nie żałować, że nie wszystko się w niej mieści. Może wystąpić również sytuacja odwrotna, w której okazuje się, że torba jest za wielka i niepotrzebnie targamy ją podczas gdy wystarczyłoby, gdyby miała dwa razy mniejszą pojemność.

• Jakość. Zweryfikujemy ją już przy pierwszym zetknięciu z produktem. Jeżeli torbę dobrze trzyma się w rękach lub nosi na ramieniu, znaczy to prawidłowy krój i dokładne wyprofilowanie. Naturalnie dobrze jest od razu dociążyć torbę tak, jakbyśmy to uczynili w prawdziwym życiu.
apteczka
Author: Medisave UK
Source: http://www.flickr.com


• Materiały. Zwróćmy uwagę na to, z czego wyprodukowana jest torba. Polscy producenci toreb używają materiałów najwyższej próby, takich jak Cordura czy trwały Nylon 400D. Dzięki temu torba będzie usługiwać nam długie lata pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i środowiskowych.


• Wytrzymałość. Ten aspekt wiąże się bezpośrednio z poprzednimi dwoma. Świetna jakość, staranne wykonanie i najwyższej klasy materiały to gwarancja trwałości. Jednak gdyby naszej torbie zdarzyłaby się awaria niewywołana naszym nieprawidłowym użytkowaniem, producenci oferują dwa lata gwarancji na swoje produkty.

Tags: materiał, Apteczka, szpital, objętość