Jak dbać o swoje fundusze?


Dzisiaj powszechne jest reklamowanie wszelkiego typu usług finansowych, zarówno takich, które mogą pomnożyć odkładane przez nas pieniądze, jak też takich, które mogą nam zaoferować (rzecz jasna za odpowiednim oprocentowaniem) gotówkę na większe czy mniejsze potrzeby. Coraz więcej z nas z podobnych usług, tym bardziej powinniśmy być świadomi, że niekiedy mogą one przynieść nam więcej problemów, niż pożytków. Warto zatem poszukiwać solidnych form powiększania posiadanych funduszy. W krytycznych bowiem wypadkach nie mamy czasem wyboru i musimy pożyczać pieniądze, jednakże zawsze trzeba dokładnie zaznajomić się z warunkami umowy, tym bardziej, że po jej zrealizowaniu nic nie można zmienić.

Karty kredytowe, płatnicze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nim przejdziemy do kolejnych rozważań, trzeba podkreślić, iż usługi finansowe to nie tylko lokaty czy kredyty - wiele innych rozwiązań finansowych może stanowić także pożądaną pomoc dla przedsiębiorców, jak choćby rachunek powierniczy, który dobrze zabezpiecza wszystkich uczestników umowy przed nierzetelnym kontrahentem. Dzięki takiemu rozwiązaniu środki ulokowane na specjalnym koncie są poręczeniem wypłacalności a przedsiębiorcy nie muszą niepokoić się o uczciwość drugiej strony. Największym wzięciem cieszą się jednak produkty takie jak pożyczka gotówkowa, która pozwala na szybkie zdobycie funduszy.
Do niedawna wiele banków życzyło sobie podania konkretnego celu takiej pożyczki, obecnie może nim być niemal wszystko, począwszy od sprzętu agd, a kończąc na podróżach. Zanim zdecydujemy się na pożyczkę oferowaną przez jakąś firmę, sprawdźmy, czy usługa, która nas zaciekawiła, nie jest obwarowana jakimikolwiek ukrytymi warunkami. Sporo banków często proponuje dość atrakcyjne kredyty, jednak aby je otrzymać musimy nie tylko podpisać umowę, ale także np. otworzyć rachunek. Takie dodatkowe warunki nie zawsze muszą być dla nas mało korzystne, jednak zawsze warto o nie zapytać. Najważniejszą zasadą, jaka powinna przyświecać osobom chcącym rozpocząć współpracę z bankiem powinna być wzmożona ostrożność i porównywanie ofert różnych firm przed podpisaniem umowy.


Przed zdecydowaniem się na konkretne rozwiązanie finansowe warto zaufać również własnemu instynktowi – jeżeli coś wydaje się nam podejrzane, nie spieszmy się z podjęciem decyzji.

Tags: pieniądze, kredyty, lokaty, pożyczka gotówkowa