Implanty zębów pomysłem na kłopoty ze stanem uzębienia.


Rozwój medycyny w ostatnich latach jest tak dynamiczny, że aktualnie możemy w naszym ciele udoskonalić lub nawet naprawić nieomal wszystko. Obecnie medycyna poszła na tyle daleko, iż nawet zwykły gabinet dentystyczny zmienił się nie do poznania i dziś bardziej przypomina laboratorium lub pracownię naukową. W temacie stomatologicznej od wieków zachodzą zmiany. Już w wiekach średnich można było u kowala wykonać „zabieg stomatologiczny”.

Oczywiście było to proste wyrwanie zębów,
zdrowy uśmiech
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
lecz faktem jest to, że zębami zajmowano się od dawna. Czyszczenie czy szczotkowanie zębów nie było działaniem popularnym w owej epoce, lecz nie należy zapominać o tym, że niektóre osoby czyniły to, a szczególnie ci, którzy mieli do czynienia ze światem Dalekiego Wschodu, gdyż tam medycyna była w owych czasach znacznie lepiej rozwinięta aniżeli w krajach Europy. Jednak już w starożytności ludzie także dbali o własne zęby. Może jeszcze nie czyścili zębów sposobem jaki znamy współcześnie, lecz aby zadbać o higienę jamy ustnej stosowali różnego rodzaju płukanki i umieli leczyć próchnicę, wyrywać zęby i mocować je na stałe za pomocą złotych drucików. Co ciekawe, są dowody na to, że implantologia
gabinet stomatologa
Author: SunnyView Dental
Source: http://www.flickr.com
to znaczy dział stomatologii, zajmujący się wstawianiem sztucznych zębów oraz protez , miał swoje początki również pod koniec epoki starożytnej. Są dowody na to, że osoby zamieszkujące niegdyś obecną Francję, używały implanty zębów. Do dziś zachowane są dwudziestoczteromilimetrowe gwoździki, do których mocowano koronkę zrobioną najczęściej z kości lub innego, tego typu surowca. Rzecz jasna obecna implantologia daje dużo bardziej zaawansowane materiały i technologie. Obecne implanty wykonywane są z tyt aurident.pl/implanty.html genu.Są bardzo dobrze przyjmowane przez ciało człowieka.
http://www.aurident.pl/
Source: http://www.aurident.pl/
Implant to nic innego jak tytanowa śruba, która ma za zadanie imitować korzeń zębowy, do śruby przymocowywana jest korona zębowa, wykonana z materiałów ceramicznych albo porcelany, może być zbliżona pod względem barwy do innych zębów. Co ciekawe, dzięki dzisiejszej technice możemy zaimplantować sobie pojedynczy ząb (zobacz cichoń) albo w razie konieczności od razu możemy wstawić sobie cały zestaw, czyli most. Już nieomal normą jest to, że w każdej miejscowości znajdziemy stomatologa, niemniej, żeby założyć sobie implanty, raczej będzie konieczna wizyta w większym mieście. W Krakowie, Warszawie czy we Wrocławiu na pewno odnajdziemy sporo gabinetów zajmującychsię implantologią.

Tags: zęby, medycyna, gabinet, stomatolog