Ile może zarobić na miesiąc kierowca międzynarodowy?


Zgodnie z tym, co sugeruje określenie stanowiska, międzynarodowy kierowca jest odpowiedzialny za transportowanie osób albo towarów poza granicami państwa.


Pod nazwą tego etatu są umieszczeni zarówno kierowcy pojazdów dostawczych czy autokarów, jak i ciężarówek.


robienie zdjęcia telefonem
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


kierowca międzynarodowy
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com


Transport ładunków i osób poza granice kraju wiąże się z nienormowanym czasem pracy, przebywaniem za kierownicą nawet kilkanaście godzin dziennie i wieloma innymi niedogodnościami. Przed osobami zainteresowanymi działalnością na takim stanowisku jak kierowca międzynarodowy zazwyczaj nie stawia się wygórowanych wymagań wiążących się z posiadanym wykształceniem. Dla potencjalnych pracodawców znacznie bardziej istotne są zdolności praktyczne i doświadczenie przekładane na liczbę czasu spędzonego w kabinie określonego rodzaju samochodów.
kontrola należności
Author: Day Donaldson
Source: http://www.flickr.com


Naturalnym warunkiem jest konieczność zdobycia koniecznych uprawnień do prowadzenia pojazdów danej kategorii i ewentualnie pozostałych dodatkowych certyfikatów, jeżeli charakter konkretnych zadań będzie takiego wymagał. W niektórych przypadkach pracodawcy oczekują również podstawowej znajomości języka obcego. Jeśli chodzi o warunki pracy, to praca kierowcy międzynarodowego powiązana jest z przebywaniem w drodze liczącej zazwyczaj od kilku setek do kilku tysięcy kilometrów. Możliwości zatrudnienia stwarzają zazwyczaj większe firmy transportowe leasing samochody używane posiadające ogólnoświatowy zasięg.


Jeśli chodzi o zarobki kierowcy międzynarodowego, to mogą kształtować się one na poziomie przeciętnym 4-5 tys. złotych brutto na miesiąc, zależnie od posiadanych certyfikatów oraz częstotliwości podejmowanych zamówień. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że pieniądze to nie wszystko. Ta praca to również brak bezpośredniego kontaktu z ludźmi często także z rodziną.

Tags: moc, kontakt, warunki, stanowiska