Ile może zarobić na miesiąc kierowca międzynarodowy?


Zgodnie z tym, co sugeruje określenie stanowiska, międzynarodowy kierowca jest odpowiedzialny za transportowanie osób albo towarów poza granicami państwa.


Pod nazwą tego etatu są umieszczeni zarówno kierowcy pojazdów dostawczych czy autokarów, jak i ciężarówek.


robienie zdjęcia telefonem
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


kierowca międzynarodowy
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com


Transport ładunków i osób poza granice kraju wiąże się z nienormowanym czasem pracy, przebywaniem za kierownicą nawet kilkanaście godzin dziennie i wieloma innymi niedogodnościami. Przed osobami zainteresowanymi działalnością na takim stanowisku jak kierowca międzynarodowy zazwyczaj nie stawia się wygórowanych wymagań wiążących się z posiadanym wykształceniem. Dla potencjalnych pracodawców znacznie bardziej istotne są zdolności praktyczne i doświadczenie przekładane na liczbę czasu spędzonego w kabinie określonego rodzaju samochodów.


kontrola należności
Author: Day Donaldson
Source: http://www.flickr.com


Naturalnym warunkiem jest konieczność zdobycia koniecznych uprawnień do prowadzenia pojazdów danej kategorii i ewentualnie pozostałych dodatkowych certyfikatów, jeżeli charakter konkretnych zadań będzie takiego wymagał. W niektórych przypadkach pracodawcy oczekują również podstawowej znajomości języka obcego. Jeśli chodzi o warunki pracy, to praca kierowcy międzynarodowego powiązana jest z przebywaniem w drodze liczącej zazwyczaj od kilku setek do kilku tysięcy kilometrów. Możliwości zatrudnienia stwarzają zazwyczaj większe firmy transportowe posiadające ogólnoświatowy zasięg.
Jeśli chodzi o zarobki kierowcy międzynarodowego, to mogą kształtować się one na poziomie przeciętnym 4-5 tys. złotych brutto na miesiąc, zależnie od posiadanych certyfikatów oraz częstotliwości podejmowanych zamówień. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że pieniądze to nie wszystko.

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat, to po przejściu do serwisu (http://www.certo-kancelaria.pl/kontakt.html) znajdziesz więcej podobnych danych, które z pewnością okażą się warte zainteresowania.

Ta praca to również brak bezpośredniego kontaktu z ludźmi często także z rodziną.

Tags: moc, kontakt, warunki, stanowiska