Hipoterapia, czyli skuteczna metoda leczenia osób niezależnie od wielu


Rodzice , których dzieci są niepełnosprawne poszukują przeróżnych możliwości terapii. Jedną z metod, które mają naprawdę duże grono zwolenników jest hipoterapia. Na czym polega ta forma terapii? Czy rzeczywiście jest jedną ze skuteczniejszych metod rehabilitacji dzieci? Czy jest to tylko metoda dla dzieci?


Hipoterapia to forma terapii, w której rolę terapeuty czy raczej jego pomocnika pełni koń. Dobroczynne oddziaływanie konia na osoby , które cierpią na różne choroby dostrzegli już ludzie żyjący w czasach starożytnej Grecji i Rzymu. Metoda ta do współczesnej medycyny trafiła jednak dopiero w XX wieku.
Koń na pastwisku
Author: burlan marius
Source: http://www.flickr.com
Hipoterapia jest teraz naprawdę popularną, zapewniającą wyjątkowo dobre efekty metodą rehabilitacji niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo dorosłych, młodzieży i dzieci. Hipoterapii nie może prowadzić osoba nie posiadająca do tego uprawnień. Nie może też być stosowana bez wyraźnego zlecenia lekarza. Dzięki tej terapii naprawdę duża grupa osób odzyskuje nie tylko sprawność fizyczną, ale także umysłową. Do hipoterapii używane są tylko zaskakująco łagodne konie. Nie mogą to być konie bardzo młode, raczej wybiera się osobniki starsze. Na terenie naszego kraju najczęściej wykorzystywanymi końmi do hipoterapii są konie rasy huculskiej.


hipoterapia
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Uczestnicząc w zajęciach z hipoterapii, można poprawić postawę ciała. U osób , które zdecydowano się poddać tej formie terapii pojawia się poprawa napięcia mięśni, dochodzi do poprawy także koordynacji ruchowej .

Aby poszerzyć wiedzę na omawiany wątek obejrzyj stronę (https://www.calypso.com.pl/klub/calypso-fitness-konin/trenerzy/), która zawiera ciekawe informacje na przedstawiany temat - trzeba tylko kliknąć!

Po hipoterapii jej uczestnicy z mniejszymi trudnościami na sprawdź kompletną propozycję pod adresem stajniaiskra.plę pod adresem Jest to forma terapii szczególnie polecana do pracy z dziećmi , które mają stwierdzony autyzm lub zespół Downa. W przypadku dzieci ciepiących na autyzm efekty hipoterapii są naprawdę dobre, choć trzeba na nie czekać czasami naprawdę długo. Hipoterapię można polecić także rodzicom dzieci z porażeniem mózgowym. W wielu przypadkach zbawienne oddziaływanie uwidacznia się już po kilku tygodniach zajęć. Na terapię dzieci chodzą na ogół raz w tygodniu. Rzecz jasna nie ma przeciwwskazań, aby brały udział w zajęciach częściej. Poważnym ograniczeniem może być tutaj jedynie sytuacja majątkowa rodziców – trwające pół godziny zajęcia to koszt około dwudziestu złotych. Dużej części rodziców na to po prostu nie stać.

Tags: dzieci, terapia, koń