Handlowiec - zarobki, opinie oraz komentarze


Ażeby móc uprawiać zawód handlowca niezbędne jest ukończenie technikum, jakie zapewnia tytuł technika handlowca. Jednostka, jaka decyduje się na edukację w tym kierunku musi być przebojowa, ambitna, wyznaczać sobie odważne cele a także konsekwentnie je realizować.


regionalny kierownik sprzedaży
Author: Kevin Napper
Source: http://www.flickr.com


Musi również mieć zmysł ekonomiczny, dlatego że zarządzanie i ekonomia będą najistotniejszymi przedmiotami w szkole na owym kierunku. Dzięki temu zyskuje się możność pracy w handlowych instytucjach bądź można założyć prywatną handlową firmę. Handlowiec generalnie mówiąc zajmuje się sprzedażą. Możesz również stać się regionalnym kierownikiem sprzedaży. Czym on się zajmuje? Regionalny kierownik sprzedaży aranżuje pracę działów przedsiębiorstwa na podległym mu obszarze jak też zarządza nią. Jest to stanowisko odpowiedzialne, wymagające doświadczenia i rzeczowych zdolności. Kierownik opracowuje krótkoterminowe i długoterminowe plany sprzedaży, dba o ich ścisłą realizację. Wytycza zadania dla poszczególnych działów, sprawuje również nadzór nad zespołem handlowych przedstawicieli. Regionalny kierownik sprzedaży musi legitymować się już wyższym wykształceniem (najlepiej ekonomicznym względnie z branży, w której funkcjonuje firma), chociaż niekiedy wystarczające jest wykształcenie średnie.
edukacja
Author: Peter McConnochie
Source: http://www.flickr.com


lampa na biurku
Author: mendhak
Source: http://www.flickr.com


Konieczne będzie przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w kierowaniu sprzedażą a także w sprzedaży produktów z sektora reprezentowanego przez przedsiębiorstwo.


Wymagana może być znajomość obcego języka, prawo jazdy szkoła jazdy sigma , świetna znajomość rynku, na jakim funkcjonuje firma, a także obsługa komputera (zwłaszcza pakiet MS Office).

Tags: świadczenia, przedsiębiorstwo, stanowisko